گزارش بورس امروز ۹ اسفند ۹۹

شاخص کل در دقایق ابتدایی با کاهش بیش از ۳۸۸۲ واحدی رو به رو شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، #اپال، #شگل و #ساربیل بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فولاد، #فملی و #شستا بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

سقوط شاخص کل به محدود ۱میلیون و ۱۰۰هزار واحد

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۶هزار و ۲۵۸واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۹هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۰۵درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۳۹نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۹۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #ثامید، #بوعلی، #سیتا، #امین، #شستا و #فولاد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #کزغال، #وسپهر، #کرمان، #رافزا، #آریا و #غفارس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع ۷۴۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

ادامه روزهای تلخ بورس با سنگینی صفوف فروش

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۸۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۹۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #تپکو، #برکت و #فملی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تجهیزات سنگین هپکو حدود ۲۸۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #اپال و #رافزا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۴۰میلیارد تومان (۸۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۶۰میلیارد تومان (۲۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف رایان هم افزا (#رافزا) به ۱۰.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۵۸۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۹۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۳۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۵درصد از ۶هزار و ۷۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۷۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۲۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۴۸۵میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن