گزارش بورس امروز ۹ دی ۹۹

اقتصاد برتر

آخرین قیمت ۹۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۷۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، نمادهای #شستا، #شپنا و #کاما بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فولاد، #برکت و #نوری بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/افت همزمان شاخص کل و هم وزن در دقایق ابتدایی

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت هفت هزار و ۹۷۳واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۲۹هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۹۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۷۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #کاما، #شپنا و #شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #بپیوند، #گکوثر و #زدشت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۷۷۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز/ غذایی‌ها کم‌اقبال‌ترین گروه در بازار

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۶۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دوهزار و ۵۹۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۹۶۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خودکفا، #بوعلی و #برکت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام اقتصادی و خودکفایی آزادگان حدود ۴۹۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #چخزر، #وآذر و #کوثر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۱۵میلیارد تومان (۵۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۶۷۰میلیارد تومان (۶۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۵نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (#چخزر) به ۲۶.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۹۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۵۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات چوبی» با تقاضای خرید حدود ۱۶۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۴۴درصد از چهار هزار و ۲۲۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۸۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۲درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۱۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

عقب نشینی قیمت در بزرگان، افت بیش از ۱۶ هزار واحدی را برای شاخص کل رقم زد و در این دقایق شاهد قرار گرفتن شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار واحد هستیم.

شاخص هم وزن نیز افت بیش از ۳۸۰۰ واحدی را تجربه می کند.

پاسخ دادن