گلایه مردم گیلان و مازندران از عدم قرنطینه شهرهای شمال  

اقتصادبرتر

گزارش های میدانی از سطح شهرهای شمالی کشور حاکی است ، بدلیل تردد مسافر در شهرهای مختلف شیب شیوع کرونا در مازندران و گیلان افزایشی است .

تهران – اقتصاد برتر – ۴ فروردین ۹۹

بگزارش #اقتصاد برتر شهروندان شهرهای شمالی می گویند کنترل ورودی شهرهای شمالی که هفته گذشته توسط مردم انجام می شد قدری کم شده لذا ورودی مسافر به بهانه های مختلف به شهرها ادامه دارد و همین امر باعث شده شیوع ویروس کرونا در دو استان مازندران و گیلان خصوصا شهرهای آمل ، بابل و رشت شیب صعودی پیدا کند. مردم محلی از دولت بخاطر قرنطینه نکردن شهرهای شمالی ، عدم جلوگیری از حرکت به سوی استان های شمالی ، فقدان کافی تجهیزات درمانی و بهداشتی ، خستگی بیش از حد کادر درمانی بیمارستان ها و درمانگاه ها ، کمبود تخت بیمارستانی ، عدم توجه مسافران به دید و بازدید ها ،       نا آگاهی مردم خصوصا مسافران شهرستانی گلایه دارند. مردم شهرهای شمالی خواستار منع کامل رفت و آمد در شهرهای شمالی هستند و از این که دولت مرکزی ، استانداران و فرمانداران به این موضوع بی توجه هستند انتقاد های شدیدد دارند . در برخی از شهرها بین مردم محلی و مسافران جر و بحث پیش می آید و مردم محلی از تکرار و کثرت سفرها بشدت عصبی هستند و احتمال درگیری بین مردم بومی و مسافران وجود دارد . در برخی از شهرها به سوی خودرو های پلاک تهران و سایر شهرستان ها اشیاء پرتاب می شود. شهروندی که از شهر رود سر گزارش می داد ، گفت یک بیمارستان کوچک در این شهر با کثرت بیماران مواجه است که کادر درمانی در برخی اوقات توان حتی ویزیت بیماران مراجعه کننده را هم ندارند . مردم در شمال می گویند اگر دولت تصمیم قاطعی برای جلوگیری از سفر مسافران غیر بومی به شهرهای شمالی نگیرد ، باید منتظر فاجعه ای انسانی در شهرهای شمالی کشور باشیم .

یک سایت محلی در شهرستان نور نوشت ، تعطیلات نوروزی و سفر هموطنان به مازندران و انجام دید و بازدیدهای نوروزی سبب شده شمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان مازندران افزایش یابد و متولیان سلامت خواستار قرنطینه برخی شهرستان‌ها از جمله آمل و بابل هستند .

پاسخ دادن