یارانه نقدی جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

یارانه نقدی جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح حمایت معیشتی مجلس برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح حمایت معیشتی مجلس برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا خبر داد و گفت: ۶۰ میلیون ایرانی مشمول این طرح می شوند و منابع مورد نیاز این طرح با استفاده از ظرفیت‌ های درونی بودجه با تغییر اولویت ‌های بودجه‌ ای تامین می شود.

حداقل ۶۰ میلیون نفر برای تامین کالاهای اساسی کارت اعتباری دریافت می کنند

به گفته بهروز محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، بر اساس بررسی‌ ها یارانه نقدی جدید برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا به ۶۰ میلیون نفر تعلق میگیرد و منابع مورد نیاز این طرح هم از ظرفیت ‌های درونی بودجه با تغییر اولویت ‌های بودجه ‌ای تامین می شود.

محبی ضمن اشاره به رویکرد کلی مجلس در تدوین و تصویب این طرح، گفت: کمیسیون در نظر دارد تا پایان اسفند ماه حداقل سه نوبت این کارت را برای شهروندان شارژ کند تا بخشی از کالا‌های مصرفی آنها از این طریق تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه گفت: مباحث گسترده‌ ای در خصوص این تصمیم در کمیسیون مطرح شد و تبادل نظرهایی نیز در مورد تبعاتی که ممکن است این تصمیم در بخش اقتصادی بازار‌ به همراه داشته باشد، انجام شد و کمیسیون به مکانیسم مشخص برای اجرای طرح رسید تا با رعایت الگو‌ های اقتصاد، علاوه بر حمایت از اقشار کم درآمد، تبعات اقتصادی منفی نداشته باشد.

محبی علاوه بر تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار‌های فرسوده اقتصادی، پرداخت یارانه نقدی به بیش از ۸۰ میلیون نفر را یکی از مشکلات کلیدی در روند تصمیم سازی‌ های اقتصادی و بحث بودجه دانست و گفت: این حجم از یارانه موجب اجحاف در حق خانواده ‌های نیازمند واقعی می شود. بعلاوه اینکه بودجه کشور در این شرایط ظرفیت چنین پرداختی را ندارد.

دولت موظف بوده در برهه ‌های مختلف این پایش اطلاعاتی را در جمعیت یارانه بگیران انجام دهد تا افراد غیرنیازمند از این ظرفیت استفاده نکنند.

1 پیام

پاسخ دادن