یکه‌تازی Queen’s Gambit در مراسم Creative Arts Emmys

Queen's Gambit
Queen's Gambit

اولین شب مراسم اهدای جوایز «امی هنرهای خلاقانه» (Creative Arts Emmys) شنبه شب گذشته برگزار شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

اولین شب مراسم اهدای جوایز «امی هنرهای خلاقانه» (Creative Arts Emmys) شنبه شب گذشته برگزار شد. در این رویداد سریال پربیننده «گامبی وزیر» (The Queen’s Gambit) نت‌فلیکس پیشتازی کرد و هفت جایزه از جمله بهترین فیلمبرداری مینی‌سریال‌ها، بهترین طراحی لباس تاریخی، و بهترین طراحی روایت تاریخی و یا فانتزی را در مقابل رقبایی چون «تاج» (The Crown) و Bridgerton به خانه برد.

سریال‌های The Mandalorian، «ژست» (Pose) و «اجرای زنده شنبه شب» (SNL) هر کدام با سه امی در شب اول برگزاری مراسم در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

دو مراسم «امی هنرهای خلاقانه» دیگر یکشنبه شب برگزار خواهد شد و به صورت یک ویژه برنامه ۱۸ سپتامبر از شبکه FXX روی ایر می‌رود. مراسم اهدای جوایز «امی پرایم‌تایم» (Primetime Emmy) هم قرار است ۱۹ سپتامبر از شبکه CBS پخش شود.

برندگان شب اول امی هنرهای خلاقانه:

بهترین فیلمبرداری یک مینی‌سریال یا سریال آنتولوژی یا فیلم تلویزیونی
(Fargo)
(Mare Of Easttown)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(Small Axe)
(The Underground Railroad)

بهترین فیلمبرداری سریال با دوربین‌های چندگانه
(Call Me Kat)
(The Conners)
(Country Comfort) – برنده
(Last Man Standing)
(The Upshaws)

بهترین فیلمبرداری سریال با یک دوربین (نیم ساعته)
(Grown-ish)
(Hacks)
(Made For Love)
(The Mandalorian) – برنده
(Servant)

بهترین فیلمبرداری سریال با یک دوربین (یک ساعته)
(Bridgerton)
(The Crown) – برنده
(Euphoria)
(Lovecraft Country)
(The Mandalorian)
(Perry Mason)
(The Umbrella Academy)

بهترین طراحی لباس معاصر
(Black-ish)
(Euphoria)
(Hacks)
(I May Destroy You)
(Mare Of Easttown)
(The Politician)
(Pose) – برنده

بهترین آرایش مو معاصر
(Black-ish)
(The Handmaid’s Tale)
(Mare Of Easttown)
(The Politician)
(Pose) – برنده

بهترین آرایش مو برای برنامه‌های ترکیبی، غیرداستانی و واقع‌نمایانه
(Dancing With The Stars)
(Legendary)
(RuPaul’s Drag Race)
(Saturday Night Live) – برنده
(The Voice)

بهترین گریم معاصر
(Euphoria)
(The Handmaid’s Tale)
(Mare Of Easttown)
(The Politician)
(Pose) – برنده

بهترین گریم معاصر برای برنامه‌های ترکیبی، غیرداستانی و واقع‌نمایانه
(Dancing With The Stars)
(Legendary)
(Mariah Carey’s Magical Christmas Special)
(RuPaul’s Drag Race)
(Saturday Night Live) – برنده

بهترین طراحی لباس برای برنامه‌های ترکیبی، غیرداستانی و واقع‌نمایانه
(Black Is King) – برنده
(The Masked Singer) – برنده
(Sherman’s Showcase Black History Month Spectacular) – برنده

بهترین طراحی لباس فانتزی/علمی-تخیلی
(The Handmaid’s Tale)
(Lovecraft Country)
(The Mandalorian)
(The Umbrella Academy)
(WandaVision) – برنده

بهترین نوآوری در برنامه‌سازی تعاملی
(For All Mankind: Time Capsule) – برنده

بهترین برنامه تعاملی
(Space Explorers: The ISS Experience) – برنده

بهترین گریم تاریخی شخصیت
(Halston)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(Ratched)
(Star Trek: Discovery)
(WandaVision)

بهترین تدوین سریال کمدی با دوربین چندگانه
(The Conners) – برنده
(Man With A Plan)
(Mom)

بهترین آرایش موی تاریخی شخصیت
(Bridgerton) – برنده
(The Crown)
(The Mandalorian)
(Ratched)
(WandaVision)

بهترین طراحی لباس تاریخی
(Bridgerton)
(The Crown)
(Halston)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(Ratched)

بهترین گریم تاریخی
(Halston)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(Ratched)
(Star Trek: Discovery)
(WandaVision)

بهترین تدوین برنامه‌های ترکیبی
(A Black Lady Sketch Show) – برنده
(Saturday Night Live)
(Bo Burnham: Inside)
(Last Week Tonight With John Oliver)

بهترین طراحی صحنه برنامه داستانی معاصر
(The Flight Attendant)
(The Handmaid’s Tale)
(Mare Of Easttown) – برنده
(The Undoing)
(Yellowstone)

بهترین طراحی صحنه برنامه داستانی تاریخی یا فانتزی
(Bridgerton)
(The Crown)
(Halston)
(The Mandalorian)
(Perry Mason)
(The Queen’s Gambit) – برنده

بهترین طراحی صحنه برای برنامه داستانی (نیم ساعته)
(Emily In Paris)
(Hacks)
(Ted Lasso)
(WandaVision) – برنده

بهترین طراحی صحنه برای ویژه برنامه ترکیبی
(Friends: The Reunion)
(۷۸th Annual Golden Globe Awards)
(The 63rd Annual Grammy Awards)
(The Oscars) – برنده
(Stephen Colbert’s Election Night 2020)

بهترین طراحی صحنه مسابقات تلویزیونی و برنامه‌های ترکیبی یا واقع‌نمایانه
(Last Week Tonight With John Oliver)
(The Late Show With Stephen Colbert)
(The Masked Singer)
(RuPaul’s Drag Race)
(Saturday Night Live) مجری: کریستن ویگ – برنده

بهترین گریم پروستتیک
(Lovecraft Country)
(The Mandalorian) قسمت ۱۳ – برنده
(Pose)
(Star Trek: Discovery)
(This Is Us)

بهترین تدوین سریال‌های کمدی (یک دوربین)
(The Flight Attendant)
(Hacks)
(Ted Lasso) – برنده

بهترین تدوین سریال‌های درام (یک دوربین)
(The Crown) – برنده
(The Mandalorian) – قسمت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵ و ۱۶

بهترین تدوین مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی (یک دوربین)
(Mare Of Easttown)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(WandaVision)

بهترین تدوین صدا برای سریال‌های کمدی یا درام یا انیمیشن (نیم ساعته)
(Cobra Kai)
(Love, Death + Robots) – برنده
(Mythic Quest)
(Star Trek: Lower Decks)
(Ted Lasso)

بهترین تدوین صدا برای سریال‌های کمدی یا درام یا انیمیشن (یک ساعته)
(The Falcon And The Winter Soldier)
(Lovecraft Country) – برنده
(The Mandalorian)
(Star Trek: Discovery)
(The Umbrella Academy)

بهترین تدوین صدا برای مینی‌سریال‌ها یا ویژه‌برنامه‌ها
(Fargo)
(The Haunting Of Bly Manor)
(The Queen’s Gambit) – برنده
(The Underground Railroad)
(WandaVision)

پاسخ دادن