یک توفان فوق العاده طلا را به ۱۴۰۰ دلار خواهد رساند

طلا
اقتصادبرتر

به اعتقاد تحلیلگران یک شرکت ، یک دلار ضعیف ، سقوط سود اوراق قرضه و تقلای بازارهای سهام یک طوفان مناسب را برای فرستادن طلا به سمت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس ایجاد کرده است .

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کیتکو نیوز ، تحلیلگران کاپیتال اکونومیست دوباره بر قیمت هدف طلا تا انتهای سال تاکید کردند ، زیرا طلا در حال سود بردن از گردش احساسات سرمایه گذاران است.با اینکه طلا از سقف ۳ ماهه خود ( در زمان انتشار این خبر روز چهارشنبه ) فاصله گرفته است ، اما طلا توانسته برای ۴ روز متوالی رشدی ۴ درصدی را ثبت کند .طلای تحویلی در اگوست در زمان انتشار این خبر در سطح ۱۳۳۳٫۸۰ دلاری قرار داشت .

” ما مدت هاست که انتظار داریم یک رشد قدرتمند را در سال ۲۰۱۹ تجربه کند که بیشترین تاثیر را در این مسیر یکی کندی رشد اقتصاد امریکا و اجبار فدرال رزرو برای در پیش گرفتن سیاست های حمایتی (کاهش نرخ بهره ) دارد و عامل دیگر سقوط شدید در کالاهای با ریسک بالا از جمله شاخص بازارهای سهام است .

تحلیلگران می گویند که دلار ضعیف امریکا ، اخرین جرقه برای شروع آخرین رالی طلا بوده است ، همزمان این شرکت انگلیسی اعتقاد دارد که با توجه به ضعیف شدن بازارهای سهام جهان ،طلا در رقم های بالاتری نیز قرار گیرد .

ظرف ۴ مورد افت شاخص بازار سهام اس اندپی ۵۰۰ که شاخص این بازار نزدیک به ۱۵ درصد افت داشت ( تقریبا به میزانی که در سال جاری انتظار آنرا داشتیم ) ، قیمت طلا رالی قیمتی ۵ درصدی را تجربه کرد .”…” با توجه به ان مورد ما انتظار داریم که قیمت طلا در انتهای سال ۲۰۱۹ به ۱۴۰۰ دلار در هر اونس برسید که با رقم پیش بینی شده ما برای رقم شاخص اس اند پی ۵۰۰ یعنی ۲۳۰۰ واحد همخوانی دارد .”

همراه با دلار ضعیف ، انتظار یک کتهش نرخ بهره تهاجمی توسط فدرال رزرو هم به طلا برای رشد قیمت کمک خواهد کرد ، با اینحال گاپیتال اکونومیست می گوید که انتظار بازار از این روند بیش از اندازه است ….سی ام ای فد واچ تولز نشان داده است که بازارها شانس ۷۵ درصدی را برای کاهش نرخ بهره تا انتهای سال قائل هستند.

صادقانه اینکه ما انتظار یک کاهش اضافه نرخ بهره را از جانب فدرال رزرو نداریم و تنها انتظار کاهشی در حدود ۷۵ صدم واحد را ظرف دو سال اینده داریم که این رقم از نظر بازارها ۱۰۰ واحد پایه است . با اینحال ما انتظار هم نداریم دلار از رقم های فعلی خود بالاتر برود .

پاسخ دادن