یک میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر از برنامه ریزی برای واردات یک میلیون دوز واکسن از ۲۰ میلیون دوز نیاز کل کشور خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،کریم همتی در  این باره گفت: همه واکسن‌هایی که می‌آید چه از طریق هلال احمر و چه از طریق وزارت بهداشت مورد تائید سازمان غذا و دارو است و متولی نظارت بر خرید واکسن از مبدا و در زمان ورود به کشور همین سازمان است.  هر مقدار واکسنی که وارد می‌کنیم در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان باردار، افراد سالمند و کادر درمان توزیع می‌شود.  این واکسن‌ها را در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم و این وزارتخانه بر توزیع واکسن نظارت کامل دارد.

وی از اهدای ۵۵۰ هزار دوز وکسن از شرکت فایزر خبر داد و گفت: یک فرد خیر این مقدار واکسن را در اختیار کشور ما خواهد گذاشت که در این بخش با وزارت بهداشت و اداره کل امور بین الملل در ارتباط هستیم. واردات واکسن‌های غربی به دلیل نگهداری این واکسن‌ها در درجه منفی ۷۰ درجه مقداری سخت است به خاطر همین خیلی از کشور‌ها از واردات آن صرفنظر کردند، اما این بخش هم که بیاید باز هم در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ما تمام تلاشمان این است که در بحث ۱۵۰ هزار دوز تا پایان این ماه کارهایش را انجام بدهیم و بحث واردات یک میلیون دوز، چون حجم بالایی دارد بحث انتقال ارز را از طریق کانال‌ها پیگیری می‌کنیم.  شرکت‌های طرف قرارداد با توجه به تحریم‌های ظالمانه بابت پولی که به حسابشان واریز می‌شود، ضمانتی به ایران نمی‌دهندو این روش انتقال ایمنی نیست.

پاسخ دادن