۱۰ شغل پردرآمد در ایران

کسب و کار
اقتصادبرتر

یکی از مهمترین مشغله‌های فکری افراد جامعه انتخاب شغل مناسب است، زیرا ما برای چرخاندن زندگی به شغل نیاز داریم و زمان زیادی از عمر خود را به کار کردن می‌گذرانیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، ایجاد یک کسب و کار چه در کشورهای دیگر و چه در ایران یکی از دغدغه‌های کارآفرینان بخصوص افرادی است که قصد دارند طعم موفقیت و سرمایه داری را بچشند، اما این شغل‌ها و کسب‌وکارها در ایران و خارج از ایران چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ راهکار‌های فراوانی برای ایجاد درآمد خوب وجود دارد که برخی از آنها در اقصی نقاط دنیا یکسان بوده و در مقابل در برخی از کشور‌ها جوابی از آن نخواهید گرفت.

*تجزیه و تحلیل کسب و کار

یک کسب و کار خوب غالبا پس از ایجاد یک طرح کسب و کار شکل می‌گیرد که این طرح، مقاصد استراتژیک و تدارکات و مقدمات رسیدن به این مقاصد اصلی را ترسیم می‌کند. نام کسب‌وکار نیز باید از جانب ادارات ذیربط دولتی به ثبت برسد، که معمولا به آن نام تجاری می‌گویند.

یک کسب‌وکار می‌تواند تحت شماره‌ اقتصادی (شماره‌ شناسایی مالیاتی) و مشمولیت مالیاتی مخصوص به خود، آغاز به کار کند؛ از این رو، یکی از مراحل اساسی در تشکیل یک کسب‌وکار تشخیص ساختار قانونی آن کسب‌وکار و مقررات مالیاتی مربوط به آن است.

کسب‌وکار‌های مختلف برای آن‌که به صورت قانونی بتوانند به فعالیت بپردازند، نیازمند مجوز‌ها و پروانه‌های مختلفی هستند. به علاوه، یک کسب‌وکاراز لحاظ نحوه‌ برخورد با کارمندان و شرایط کار آنها دارای برخی تکالیف و تعهدات قانونی است. این تکالیف قانونیِ کسب‌وکار شامل ارزیابی مالیات بر حقوق و دستمزد کارمندان و همچنین مالیات بر درآمد کسب و کار می‌شود.

ما باید بازار کار کشور را بشناسیم و بتوانیم از طریق کار، درآمد کافی برای زندگی داشته باشیم. بازار کار کشور همیشه ثابت و به یک شکل نیست. مثلا ۱۰ سال پیش، بساز بفروش‌ها در ایران بیشترین درآمد را داشتند. اما امروزه بازار ساختمان کساد شده و این شغل دیگر درآمد بالایی ندارد. یا مثلا با افزایش قیمت دلار گردشگری و صادرات، بازارشان بسیار گرمتر شده.

در ایران فوتبالیست ها، بازیگران، مدرسان کنکور و واسطه گران درآمد بالایی دارند که به آنها نمی پردازیم. در ادامه مشاغلی را معرفی می‌کنیم که در حال حاضر و آینده نزدیک در ایران بازار کار خوبی دارند.

۱۰ – خدمات آنلاین، شغل پردرآمد و بدون سرمایه

یکی از شغل‌های پردرآمد در ایران انجام انواع خدمات آنلاین است. فارغ از هر نوع تخصصی که داشته باشید و در دنیای واقعی از آن به کسب و درآمد می‌پردازید، مطمئن باشید که در دنیای مجازی هم می‌تونید از این خدمات استفاده ببرید.

۹ – واسطه گری شغلی با سود خالص

شغل واسطه گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سود‌ترین مشاغل در ایران به شمار می‌آید. در شغل واسطه گری که نه سرمایه نیاز است و نه اطلاعات و آموزش خاص، می‌توانید با پیدا کردن مشتری برای چیز‌های مختلف مثل خانه، ماشین یا هر نوع وسیله‌ای سود خالص بدست بیاورید.

شغل بازاریابی هم که این روز‌ها خیلی فراگیر شده است در حیطه همین واسطه گری قرار دارد و در بازاریابی اگه بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید و فروش محصول را بالا ببرید پورسانت خوبی دریافت می‌کنید. بازاریاب‌های موفق بعضاً ماهانه تا ۱۰ میلیون تومان هم درآمد دارند.

۸ – آرایشگری بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

یکی از پولساز‌ترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد انجام خدمات آرایشگری است. آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… در حال حاضر در کشورمان طرفداران زیادی دارد و آرایشگرانی که بتوانند مشتری ثابت و روزانه برای خود بیابند می‌توانند به راحتی یک ثروت خوب کسب کنند.

۷ – فروشگاه آنلاین راهکاری برای گسترش کسب و کار

راه اندازی فروشگاه آنلاین و فروش کالا در اینترنت این روز‌ها یک شغل پردرآمد در ایران به شمار می‌آید. فروش محصول از طریق وب سایت فروشگاهی یا پیج اینستاگرام سود خوبی دارد و از آنجایی که با فروش کالا از طریق اینترنت از پرداخت مالیات و کرایه مغازه و سایر هزینه‌های این چنینی در امان هستید، می‌توانید کالا‌ها را با قیمت کمتری نسبت به مغازه‌ها بفروش برسانید و مشتری‌های زیادی پیدا کنید.

۶ – پرورش قارچ یک شغل‌های پردرآمد و زود بازده

یکی از عمده مشاغلی که به دلیل داشتن هزینه پایین برای شروع در ایران خیلی درآمد زا و مطرح شده پرورش قارچ است. خیلی از افرادی که در شغل تولید و پرورش قارچ فعالیت می‌کنند درآمد خیلی خوبی از این کار به دست می‌آورند و چون این شغل به‌صورت گلخانه‌ای انجام می‌شود بهره برداری از آن تقریباً در تمام کشور مقدور است. از دیگر شغل‌های این چنینی که درآمد زایی بالایی دارند می‌شود به پرورش بلدرچین، شترمرغ، انواع آبزیان و انواع گیاهان اشاره کرد.

۵ – سخنرانی بهترین راه برای کسب درآمد اساتید

یک شغل خیلی خوب برای کسب درآمد قابل قبول که در سال‌های اخیر در ایران رشد خیلی خوبی داشته انجام سخنرانی در حوزه موفقیت و کسب درآمد است. ظاهراً این طور به نظر می‌رسد افرادیکه در این شغل فعالیت می‌کنند مشغول هدایت و راهنمایی دیگران و نشان دادن مسیر درست به افراد هستند.

۴ – وکالت شغلی با درآمد عالی

یکی از شلوغ‌ترین و پر طرفدار‌ترین رشته‌های دانشگاهی بین جوانان رشته وکالت است و یکی از مهم‌ترین علت‌هایی که این رشته دارای طرفداران فراوانی است پردرآمد بودن آن است.

۳ – دندان پزشکی پردرآمد‌ترین رشته پزشکی

رشته دندان پزشکی تخصص‌های مختلفی همانند بهداشت عمومی دهان و دندان، جراحی دهان و فک، کاشت دندان، ارتودنسی و… را شامل می‌شود که هر کدام هزینه‌های سرسام آوری را دارد و از آنجایی که تعرفه دندانپزشکی نسبت به سایر رشته‌های پزشکی بالاتر است می‌توان گفت؛ این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل ایران به شمار می‌آید.

۲ – بازیگری یک شغل خوب!

بازیگری نیز دارای درآمد بالایی است بخصوص برای افراد با استعداد و خوش قیافه! دستمزد بازیگری در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته است و اگه دقت کنید متوجه می‌شوید که بازیگر‌های مستعد و حرفه‌ای اکثراً در شرایط بسیار ایده آلی زندگی می‌کنند و هر چیزی که مردم عادی آرزوی داشتنش را دارند در اختیار دارند.

۱ – شغل‌های حوزه علوم پزشکی

چند نمونه از شغل‌های حوزه علوم پزشکی عبارتند از: جراح، دندانپزشک، پرستار، دارو ساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، پرستار سالمند و…

اگه یک نگاه گذرا به مردم کوچه و خیابون بیندازید متوجه خواهید شد که جراحی زیبایی چقدر بین جوانان و بخصوص خانم‌ها باب شده است و تقریبا از هر ۱۰ نفر ۴ نفر به سراغ این موضوع می‌روند که این نیز سبب افزایش ثروت جراحان زیبایی شده است.

همانطور که خودتان در جریان هزینه بالای دندانپزشکی‌ها هستید، دندانپزشک‌ها درآمد خوبی دارند و شغلشان در ایران بسیار موردنیاز است. در حال حاضر تعداد دندانپزشکان عمومی در ایران حدود ۱۸۰۰۰ نفر است که فقط ۳۰۰۰ نفر از آنها در این رشته متخصص هستند. یعنی تقریبا به ازای هر ۲۷۰۰۰ ایرانی، یک دندانپزشک وجود دارد که همین شانس آنها برای درآمد بالا را بیشتر می‌کند.

رشته داروسازی ممکن است از دید خیلی‌ها جذابیت پزشکی را نداشته باشد، اما در عوض مزایایی دارد که می‌توان به عنوان یک شغل خوب و پولساز روی آن حساب کرد. اگر در این رشته فارغ التحصیل شوید می‌توانید در کارخانه‌های داروسازی مشغول به کار شوید و اگر سرمایه خوبی دارید یک داروخانه تاسیس کنید. سرانه مصرف دارو در ایران حدود ۵۰ دلار است و این گردش مالی ۴میلیارد دلاری، ظرفیت قابل توجهی برای کسب درآمد دارد.

ایران با رشد سریع جمعیت سالمند روبروست. رشد جمعیت سالمند کشور، ۴ برابر رشد جمعیت است! به همین دلیل در حال حاضر و در آینده نزدیک مشاغلی مثل متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی و پرستاری از سالمندان بسیار موردنیاز است.

پاسخ دادن