۱۵ اردیبهشت‌، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات ارزش‌افزوده اصناف

اقتصادبرتر

طبق اطلاعیه اتاق اصناف ایران؛ آخرین مهلت تسیلم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۹۹ و سر رسید پرداخت مالیات آن برای تمام مودیان مالیاتی تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اتاق اصناف ایران،  آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مربوط به دوره مالیاتی زمستان سال ۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات ماهانه ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ خواهد بود. در این راستا با توجه به این که مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در حکم قانون است بنابراین تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات در سررسید تعیین شده مشمول جریمه های موضوع بند ۵ ماده ۲۲ و ماده ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.

تمام مهلت های قانونی که سررسید آن ها تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه است از جمله مهلت مقرر برای تسلیم گزارش حسابرسی مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز شامل زمان تعیین شده موضوع بند ۶ بخشنامه فوق الذکر خواهد بود. در این اطلاعیه تاکید شده است: همچنین مودیان مالیاتی برای تسلیم گزارش حسابرسی مالیاتی دوره چهارم (زمستان) سال ۱۳۹۹ با احتساب تعطیلات رسمی تا ۱۷ خرداد سال ۱۴۰۰ فرصت دارند. ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت وهمسو با تعطیلی، محدودیت هایی را بدنبال داشت.

اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند و تغییراتی نیز  در دسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است. به تدریج تعداد مشاغل گروه اول افزایش پیدا کرده که بر اساس آن، تعمیرات لوازم خانگی، یدکی و واحدهای خدماتی اجازه فعالیت در روزهایی اعمال محدودیت را دارند.

پاسخ دادن