۱۷۰ دقیقه‌ تاخیر در برخاست پرواز استانبول به دلیل نبود قطعه

بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما)، پرواز شماره ۷۶۹ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به مقصد استانبول به دلیل نقص فنی و نبود قطعه با تاخیر مواجه شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایلنا، روابط عمومی شرکت هما درباره تاخیر ۱۷۰ دقیقه‌ای پرواز روز گذشته به استانبول در هنگام برخاست، اعلام کرد: پرواز شماره ۷۶۹ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” در ساعت ۱۸ و ۲۰ دقیقه قصد ترک فرودگاه امام خمینی‌(ره) به مقصد استانبول را داشته که به دلیل نقص فنی و نبود قطعه با تاخیر مواجه شده که با ارسال قطعه موردنظر با حدود ۱۷۰ دقیقه تاخیر پرواز انجام شده است.

لازم به ذکر است در شرایط تحریم و عدم دسترسی برای تهیه قطعات هواپیما متخصصان هما گاهی مجبور به باز کردن قطعه از یک هواپیما و سوار کردن قطعه موردنظر بر روی هواپیمایی هستند که دچار نقص فنی شده  و علی‌رغم تلاش‌های متخصصان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران جهت انجام تعمیرات در اسرع وقت، گاه عملیات مورد اشاره زمان‌بر خواهد بود. خدمه پروازی این پرواز در طول زمان عملیات تعمیر هواپیما تمام تلاش خود را برای حفظ آرامش مسافران انجام داده‌اند و از آنجایی که زمان دقیق تعمیرات هواپیما مشخص نبوده در مورد ساعت دقیق پروازی مطلبی به مسافران گفته نشده است.

پاسخ دادن