۱۷۰ هزار مسافر در مبادی مرزی کشور کنترل شدند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: از آغاز طرح مراقبت و بهداشتی نوروز در مرز‌های کشور بیش از ۱۷۰ هزار مسافر تا به امروز کنترل شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی ولی پور با اشاره به آخرین آمار امدادرسانی به مسافران نوروزی و مراقبت‌های کرونایی اظهار کرد: از تاریخ ۲۰ اسفند تا ۲۸ فروردین ماه در طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور که با همکاری جمعیت هلال احمر،  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است، امدادگران تاکنون ۱۷۰ هزار و ۳۵۳ نفر را کنترل کرده   که از این تعداد ۵۰ نفر به قرنطینه منتقل شدند.

ولی پور با اشاره به امدادرسانی در سه روز گذشته گفت: در این مدت به ۴۳۸ نفر از هموطنان در عملیات امداد و نجات  امدادرسانی و برای  ۱۹۳ مورد عملیات امداد و نجات در سطح کشور انجام شد. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به نجات،۱۴۹ نفر در حوادث مختلف تصریح کرد: ۱۰۵ نفر نیز با تلاش امدادگران به مراکز درمانی منتقل شدند و ۵۹ نفر از هموطنان خدمات درمان سرپایی دریافت کردند، برای  ۱۸ مورد عملیات رهاسازی و   ۱۹ مصدوم سوانح ترافیکی هم  رهاسازی شدند.

پاسخ دادن