۲هزار اتوبوس و هزار واگن برای کاهش آلودگی هوا نیاز داریم

 رئیس شورای شهر تهران گفت: حداقل ۲هزار دستگاه اتوبوس و هزار واگن قطار نیاز داریم تا بتوانیم حداقل ۳۰درصد آلودگی کاهش پیدا کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران در خصوص تذکر یکی از اعضای شورای شهر در مورد ابلاغیه شهرداری با موضوع انتصابات گفت: هر انتصابی شرایطی دارد و در صورتی که شرایط رعایت نشود باید تذکر داده شود. شهرداری شرایطی را برای این موضوع ابلاغ کردند که اعضا گفتند که مغایرت قانونی دارد، قرار شد ابلاغیه شهرداری اشکالاتش احصا شود و اگر مغایرتی وجود دارد به شهردار ابلاغ شود.

چمران در خصوص نمایشگاه تهران گفت: سال۱۳۸۴ با حضور رئیس جمهور وقت، توافق نامه ایی نوشته شد که موقتا نمایشگاه‌های پر ازدحام برگزار نشود و توافقی صورت گرفت که نمایشگاه جایگزین پیش بینی شود. پس از چند سال نمایشگاه شهرآفتاب ساخته شد که به عنوان نمایشگاه جایگزین استفاده شود. اکنون برای نگه داری نمایشگاه شهر آفتاب هزینه زیادی باید انجام شود و باید حالت کاربردی داشته باشد که به دنبال آن هستیم که نمایشگاه‌های بعدی در شهر آفتاب برگزار شود.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص مسئله آلودگی هوا گفت: اگر بخواهیم ریشه‌ای به این مشکل بپردازیم باید موضوع حمل و نقل عمومی را بررسی کنیم.
وی افزود: در زمان کنونی حداقل ۲هزار دستگاه اتوبوس و هزار واگن قطار نیاز داریم تا بتوانیم حداقل ۳۰درصد آلودگی کاهش پیدا کند.

پاسخ دادن