۲۲ هزار نفر موفق به دریافت ودیعه مسکن شدند

زمان پرداخت وام مشاغل آسیب دیده از کرونا مشخص شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از نظام بانکی کشور به علت ارایه کند تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان انتقاد کرد و گفت : از یک میلیون و ۸۰۰ هزار متقاضی تنها ۲۲ هزار نفر موفق به دریافت ودیعه مسکن شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مهر ۹۹

محمد رضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون هفته آینده مسئولان بانک مرکزی و بانک مسکن را برای رسیدگی به این قضیه به کمیسیون عمران فرا می‌خواند. رضایی کوچی گفت : حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای گرفتن تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کرده بودند که این افراد برای دریافت تسهیلات در گروه‌های مختلف دسته بندی شدند اما متاسفانه تاکنون تنها ۲۲ هزار نفر توانسته اند ودیعه مسکن را دریافت کنند.

وی همچنین گفت: سوال ما از بانک‌ها این است که چرا براساس دستوری که رئیس جمهور داده است، عمل نمی‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح جهش تولید مسکن در صحن علنی مجلس، افزود: جزییات این طرح هم اکنون برای بررسی کارشناسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع شده و ان شاء الله طی هفته‌های آینده مجلس شورای اسلامی این طرح ۲۲ ماده‌ای را به بحث و بررسی نهایی خواهد گذاشت.

رضایی کوچی همچنین گفت: براساس این طرح، طی چهار سال و سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید و در اختیار افراد متقاضی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با اجرای این طرح، هدایت ۲۵ درصد کل تسهیلات بانکی به سمت تولید مسکن خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در حریم و محدوده شهرها، زمین‌هایی وجود دارد که باید به زمین‌های مسکونی تغییر کاربری داده شود تا در اختیار تولیدکنندگان مسکن قرار گیرد.

پاسخ دادن