۳ میلیون متقاضی برای بیمه بیکاری در آمریکا به علت کرونا

۳ میلیون متقاضی برای بیمه بیکاری در آمریکا به علت کرونا

بلومبرگ نوشت: پس از رسیدن #کروناویروس به آمریکا و تعطیلی بسیاری از مشاغل برای کنترل شیوع آن، آمار بیکاری افراد در هفته گذشته رکورد خود را شکست.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، طی هفته گذشته پس از تعطیلی مشاغل و اخراج کارگران به عنوان بخشی از اقدامات ضروری برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا، تعداد آمریکاییانی که در هفته گذشته درخواست استفاده از مزایای بیکاری داشتند به ۳.۲۸ میلیون نفر رسید که تا کنون بی‌سابقه بوده است.

طبق آمار و ارقام وزارت کار آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد، مطالبات اولیه بیکاری در هفته منتهی به ۲۱ مارس از ۲۸۲ هزار مورد در هفته پیشین به این تعداد رسید و بیش از چهار برابر رکورد قبلی در خدود ۷۰۰ هزار تقاضا در سال ۱۹۸۲ بود. جالب توجه است که پیش‌بینی اقتصاددانان برای این ارقام به ۴.۴ میلیون مورد رسیده است.

ادعاها در هر ۵۰ ایالت و کلمبیا نیز افزایش یافته و ۹ ایالت نیز اعلام کردند که تعداد افراد بیکار شده حداقل ۱۰۰ هزار مورد نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

آمارهای اداره کار آمریکا در روز پنجشنبه ۲۶ مارس برجسته‌ترین نشانه از تاثیرات ویرانگر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور است.

اپیدمی بیماری کووید- ۱۹ در آمریکا باعث شده است که بانک مرکزی این کشور تصمیم‌های فوق‌العاده اتخاذ کند و کنگره آمریکا نیز تاکنون رقمی حدود دو تریلیون دلار محرک‌های اقتصادی را تصویب کرده که در تاریخ این کشور کم‌سابقه است.

اقتصاددان‌ها می‌گویند که اقتصاد آمریکا وارد دوران رکورد شده است. تعداد تقاضا برای بیمه بیکاری مهمترین شاخص وضعیت بازار اشتغال در آمریکا است.

پاسخ دادن