۴۲ درصد کرونایی‌های بد حال در تهران هستند

جریمه جالب متخلفان کرونا در هشترود

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه حدود ۴۲ درصد بیماران کرونایی بدحال کشور در تهران مراقبت‌های درمانی را دریافت می‌کنند، بر لزوم اعمال محدودیت‌های بیشتر تاکید کرد.

تهران – اقتصاد برتر – یکم آبان ۹۹

علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۵۲ بیمار جدید با تشخیص کرونا بستری شده اند که سهم بیمارانی که به خاطر وخامت حالشان نیاز به بخش مراقبت‌های ویژه داشته اند بالغ بر ۱۷۰۰ بیمار بوده است. فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: متأسفانه تعداد تخت‌های اشغال شده برای بیماران کرونایی در استان تهران روز پنجشنبه از مرز ۶ هزار تخت گذشت و قریب به ۶ هزار و ۱۰ بیمار در تخت‌های تخصیص یافته به بیماران کرونایی بستری هستند. زالی افزود: از این ۶ هزار و ۱۰ تخت، ۱۷۰۰ تخت مربوط به بیمارانی است که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند. وی یادآور شد: بالغ بر ۴۲ درصد بیماران بدحال کشور در حال حاضر در استان تهران مراقبت‌های درمانی را دریافت می‌کنند.

  • مراجعه ۶ هزار بیمار جدید به صورت سرپایی به بخش درمانی دولتی‌

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۰ بیمار بستری از بیمارستان ترخیص شده اند، گفت: کماکان در حالت تراز منفی هستیم. زالی از تغییر در میزان مراجعان سرپایی خبر داد و گفت: بالغ بر ۶ هزار بیمار جدید به صورت سرپایی به بخش درمانی دولتی مراجعه کرده اند، البته تعداد بیمارانی که با علائم کرونایی به بخش خصوصی مراجعه کرده اند در این آمار وجود ندارد و این آمار فقط مربوط به بخش دولتی است. وی با بیان اینکه بالغ بر ۴ هزار نفر نیز به مراکز مراقبت سلامت ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته مراجعه کرده اند، گفت: معمولاً مراجعان به این بخش از علائم خفیف‌تری برخوردار هستند، بنابر این بالغ بر ۱۰ هزار بیمار در ۲۴ ساعت گذشته نیز در بخش سرپایی بهداشت و درمان مراجعه کرده اند که بخش اعظمی از آنها با درمان سرپایی و توصیه‌های لازم توسط پزشکان معالج ترخیص شدند. زالی افزود: آنچه که بسیار مهم است این است که در افرادی که با علائم بالینی به ما مراجعه می‌کنند و چون ما در حال حاضر با اپیدمی مواجهیم، اولین تشخیص و ظن ما ابتلای فرد به کروناست.

  • علایم کرونا

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران علائم تنفسی، تب، درد عضلانی به خصوص اگر همراه با تغییر وضعیت بویایی و چشایی باشد، احساس خستگی و کاهش رمق، سردردهای شدید را از علایم بارز بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: در مواردی که علائم بالینی ما را رهنمون می‌کند به سمت تشخیص بیماری کرونا، نیازی به تست پی سی آر نیست و ضرورتی نسبت به انجام این تست وجود ندارد.

  • در تهران حجم بالایی از بیماران خانوادگی است

زالی گفت : افرادی که تست پی سی آر آنها مثبت است و یا با علائم بالینی مذکور مواجه اند، حتی بدون تست تشخیص کرونا باید دو هفته قرنطینه را رعایت کنند. وی با بیان اینکه در حال حاضر در تهران با حجم قابل توجهی از خوشه‌های ابتلای خانوادگی است، گفت: شاید در پیک اول و دوم با این پدیده کمتر رو به رو بودیم، اما در حال حاضر در بسیاری از موارد پدر، مادر خانواده همراه با فرزندان به ما مراجعه می‌کنند و این نشان می‌دهد که اگر فردی دارای علائم گفته شده و یا تست پی سی ار مثبت است، باید خیلی جدی تر بحث ایزولاسیون را رعایت کند. زالی با بیان اینکه در حال حاضر خانواده‌ها بیشتر در معرض خطر ابتلاء به کرونا هستند، ایزولاسیون را راه حل مناسبی برای قطع این چرخه عنوان کرد.

پاسخ دادن