۵۲ نفر در جریان آتش سوزی معدن روسیه کشته شدند

رئیس گروه امدادگران معدن منطقه کوزباس اعلام کرد: ۵۲ نفر در انفجار معدن زغال سنگ «لیستویاژنایا» در منطقه سیبری روسیه کشته شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۵ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، «یوری شه» رئیس گروه امدادگران معدن منطقه کوزباس در این باره گفت: در مجموع ۴۶ معدنچی و شش امدادگر در جریان آتش سوزی معدن زغال سنگ «لیستویاژنایا» کشته شده اند. بر اثر انفجار معدن ۴۶ نفر کشته شدند و شش امدادگر نیز که به کمک آنها شتافته بودند، جان خود را ازدست داده اند.

 سرگئی تسیویلف، استاندار منطقه کمروو اعلام کرده که برای رفع خطر انفجار معدن، آن را باید با گاز متان پر کرد و این اقدام سه روز زمان می برد.   انفجار صبح پنجشنبه در یکی از تونل های معدن زغال سنگ «لیستویاژنایا» در منطقه کوزباس رخ داد. ۲۶۳ معدنچی تخلیه شدند که بیش از ۴۰ نفر همان لحظات اولیه آنان در اثر دودگرفتگی شدید  مصدوم شدند.  استاندار منطقه کمروو دیروز از کشته شدن ۱۱ معدنچی خبر داده بود.

  وزارت موقعیت های اضطراری روسیه دیروز اعلام کرده بود که ۴۹ معدنچی همچنان در زیر زمین هستند و عملیات تخلیه و نجات ادامه دارد، دلیل اولیه بروز این حادثه، مشتعل شدن گردو غبار و زغال سنگ در یکی از تونل های معدن بود که پس از آن، دود از طریق تهویه در سراسر معدن پخش شد. معدن «لیستویاژنایا» در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و تعداد کارگران معدن بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با ابراز تاسف از حادثه انفجار معدن در روسیه، با خانواده های قربانیان این حادثه تلخ اظهار همدردی نمود.

پاسخ دادن