۶ میلیون دوز واکسن برای کارگران خطوط تولید وارد می شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: به منظور واکسیناسیون کارگران خطوط تولید، برای واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا با بخش خصوصی قرارداد بسته شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، مسعود خوانساری در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر مراحل اداری این قرارداد انجام شود واکسنها به تدریج و مرحله به مرحله وارد کشور می‌شود که البته در این مرحله هدف این است که بخش تولید و به ویژه کارگران را واکسینه کنیم تا خللی در تولید ایجاد نشود. وی با بیان اینکه ارز اختصاص داده شده برای واردات این واکسن ارز آزاد است افزود انتظار ما این است صاحبان مشاغل و کارخانه ها هزینه تامین واکسن ها را تامین کنند تا هزینه به کارگران تحمیل نشود البته فکر می کنم این کار اجرایی شود و فکر می‌کنم سلامتی کارخانه و چرخش تولید ایجاد می‌کند بنابراین هر مدیری این هزینه‌ها را خود تقبل می کند.

خوانساری گفت: اتاق بازرگانی به عنوان مسئولیت اجتماعی خود به این ماجرا ورود کرد تا با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر کمک بخش خصوصی برای واردات واکسن به کمک دولت بشتابد از این رو از ابتدای سال از بخش خصوصی به ویژه  شرکت های معتبر واردات و ساخت دارو دعوت کردیم تا به سرعت فعال و جدی وارد این عرصه شوند زیرا بیشتر شرکت های تولید کننده واکسن، واکسن های خود را به فروش رسانده بودند. شرکت های یاد شده با توجه به اعتباری که داشتند در این عرصه ورود و تقبل کردند که منفعت و سودی از واردات واکسن نداشته باشند و این واکسن ها را با قیمت تمام شده عرضه کنند که امیدواریم با مجوزهای صادر شده از سوی وزارت بهداشت این واکسن‌ها به زودی وارد و با نظارت ستاد کرونا توزیع شود.

پاسخ دادن