۹۷ درصد داروی مصرفی کشور در داخل تولید می‌شود

۹۷ درصد از داروی مصرفی کشور در داخل ایران تولید می‌شود، افزود: سه درصد داروی وارداتی به کشور حدود ۳۵ درصد از هزینه کل داروی مصرفی کشور را به خود اختصاص می‌دهد که این نکته قابل تامل است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از جمعیت هلال‌احمر، علیرضا عسکری این مطلب را در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری و سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر در حوزه فناوری های نوین دارویی با استفاده از ظرفیت‌های شرکت های دانش‌بنیان و شرکت داروسازی سها هلال عنوان کرد.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر در این مراسم با اشاره به بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های دارویی گفت: شرکت‌های دانش بنیان ایرانی، پیشرفتی فراتر از انتظار داشته و توانسته‌اند توانمندی‌هایی کسب کنند که مایه سربلندی کشور است. ایران با وجود چنین انگیزه و سرمایه‌های ارزشمندی، لایق پیشرفت بوده و “جهش تولید” که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، به معنای واقعی در این حوزه محقق شده است.

عسکری ادامه داد: سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر، هولدینگ بزرگی است که انواع راه‌های خدمت‌رسانی به مردم در حوزه‌های دارو، پخش و نظایر آن در این هولدینگ تعریف شده و براین اساس می تواند به عنوان زنجیره میانی، شتاب مورد انتظار شرکت‌های دانش‌بنیان را از بعد بازاریابی  و نظایر آن فراهم کند. این رخداد همچنین باعث می‌شود سازمان تدارکات پزشکی از حوزه سنتی فاصله گرفته و به اهداف مورد انتظار جمعیت هلال‌احمر به‌منظور ارتقای خدمات بشردوستانه در حوزه تولید و صادرات دارو و نظایر آن نزدیک‌تر شود.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه ۹۷ درصد از داروی مصرفی کشور در داخل ایران تولید می‌شود، افزود: ۳ درصد داروی وارداتی به کشور حدود ۳۵ درصد از هزینه کل داروی مصرفی کشور را به خود اختصاص می‌دهد که این نکته قابل تامل است. بنابراین تلاش ما این است تا با حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه هلال و گزارش‌گیری مستمر از روند اجرای تفاهم‌نامه، شاهد پیشرفت در حوزه تولیدات دارویی باشیم.

وی با تاکید بر هم‌افزایی دو مجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر و ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری، ابراز امیدواری کرد که پس از امضای این تفاهم‌نامه، برنامه‌هایی تدوین شود که موجب پیشرفت و سربلندی کشور باشد.

پاسخ دادن