۹۸؛ سالِ رونق اشتغال مددجویان کمیته امداد

۹۸؛ سالِ رونق اشتغال مددجویان کمیته امداد
اقتصادبرتر

رئیس‌کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال ۹۸، ۶ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد پرداخت می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خانه ملت،  سید پرویز فتاح  با بیان اینکه در سال ۹۷ صد در صد بودجه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد جذب شد، گفت: این میزان جذب در کشور بی‌سابقه است؛ سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به مددجویان وام ارائه کردیم و در نتیجه ۱۳۵ هزار نفر از این وام ها استفاده کردند که تعداد قابل توجه بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) افزود: به دلیل عملکرد مثبت ما در ارائه تسهیلات با عنایت ویژه مجلس سقف وام اشتغال که در گذشته ۱۴۰۰ میلیارد تومان بود در سال ۹۸ به ۳۵۰۰ میلیارد تومان یعنی دو و نیم برابر افزایش یافت.

وی ادامه داد: دولت نیز حمایت مناسبی را از ما برای همکاری بانک ها دارد که با این اوصاف امیدواریم بتوان در سال ۹۸ وام ۳۵۰۰ میلیارد تومانی از محل تبصره ۱۶ و ۲ هزار میلیارد تومان وام اشتغال پایدار از محل صندوق توسعه ملی را جذب کرد و همچنین ۵۰۰ میلیارد تومان هم خودمان تامین کنیم و میزان وام اشتغال‌زایی حدود ۶ هزار میلیارد تومان می شود و بنابراین تسهیلات اشتغال نسبت به سال گذشته دو برابر بیشتر است.

فتاح یادآور شد: با توجه به اینکه سال ۹۸ به نام رونق تولید نامگذاری شده بنابراین می‌توان در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ب در مسیر رونق اشتغال مددجویان گام‌های بهتری برداریم و آمار اشتغال زایی افزایش یابد.

افزایش سقف تسهیلات به ۵۰ میلیون تومان

رئیس کمیته امداد خمینی ( ره ) افزود: البته سقف تسهیلات نیز افزایش یافته به گونه ‌ای که در سال گذشته ۲۰ میلیون تومان بود اما در حال حاضر از سوی دولت به ۵۰ میلیون تومان رسیده که با توجه به افزایش تورم نیاز بود سقف تسهیلات افزایش یابد.

پاسخ دادن