آغاز واکسیناسیون ۷۰ ساله ها به زودی

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای برنامه واکسیناسیون سالمندان در فازهای مختلف سنی و زمانی، گفت: واکسیناسیون جمعیت ۷۵ سال را آغاز کردیم و اواخر هفته روی ۷۰ سال رفته و بعد روی ۶۵ سال و ۶۰ سال می آییم. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، سعید نمکی در بیست و پنجمین آئین پویش ره سلامت و افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت نیشابور، گفت: از پیک چهارم ویروس انگلیسی غافل نباشید. آنهایی که اهل مطالعه‌اند، بروند و بخوانند که این ویروس چگونه دنیا را به زانو درآورد. در پیک چهارم همه دنیا منتظر بودند که بیماران ما در پشت در بیمارستان‌ها بمانند و تیر خلاص را در اوج تحریم و در فشار کرونا بزنند. اما دیدند که جمهوری اسلامی ایران پیک چهارم را زیباتر از پیک سوم اداره کرد. خوشبختانه تا پایان خرداد و اوایل تیر، جمعیت بالای ۶۰ سال کشور را واکسینه می‌کنیم. در کنار آن بیماران صعب‌العلاج و سرطانی را هم واکسینه می‌کنیم.  ۸۷ درصد از مرگ‌های کرونا در این گروه اتفاق می‌افتد؛ یعنی افراد بالای ۶۰ سال و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و خاص. طبق سند ملی واکسیناسیون پیش می‌رویم. داریم به سمت واکسیناسیون روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تا می‌رویم. سه چهار محموله هم در این هفته دریافت می‌کنیم.

نمکی گفت: از خرداد ماه هم واکسن‌های ایرانی می‌آید و افتخار جدیدی برای کشور ثبت خواهد شد. وقتی از تولید داخلی واکسن کرونا حرف می‌زدیم، برخی ما را مسخره می‌کردند و می‌گفتند این خالی بندی است و می‌خواهد کاندید ریاست جمهوری شود، اما دیدند که افتخار ما کسوت سربازی برای جمهوری اسلامی است و اگر در این راه خدا عزت دهد و سرباز لایقی باشم، بزرگترین افتخار ماست. خیلی‌ها این حرف را مسخره کردند و غیرقابل انجام دیدند، اما امروز به جرأت می‌گویم که ایران در ماه‌های آینده یکی از بهترین، موفق‌ترین و نام آورترین تولیدکنندگان واکسن کووید ۱۹ خواهد بود و علاوه بر واکسنی که از بیرون می‌آوریم در تابستان سرعت واکسیناسیونمان چند برابر شده و جمعیت‌های بیشتری را واکسینه می‌کنیم. تا قبل از پایان ۱۴۰۰ جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی خواهد بود که واکسیناسیونش را کامل خواهد کرد و آن زمان با دل راحت می‌گوئیم که نماز جمعه و مراسم‌ها برگزار شود و کسب و کار مردم رونق پیدا کند.

پاسخ دادن