انباشت ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار تن کالا در ۱۱ بندر

صادرات ایران به روسیه
اقتصاد برتر

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور تا پایان ۱۲ تیرماه امسال به ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۱۳۷ تن در ۱۱ بندر رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان بنادر ودریانوردی «روانبخش بهزادیان» درباره آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهار کرد: تا پایان ۱۲ تیرماه سال جاری میزان کالاهای اساسی  در ۱۱ بندر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، چابهار، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر و خرمشهر، معادل ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۱۳۷ تن است. کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه های روغنی است.

  • میزان تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر ایران

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با میزان کالاهای اساسی به تفکیک بنادر، خاطرنشان کرد: در بندر امیرآباد ۳۷۵ هزار و ۵۱۲  تن، نوشهر ۲۰۶ هزار و ۲۵۶ تن، انزلی ۷۲ هزار و ۸۸۲ تن، امام خمینی (ره) ۳ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۲۰۷ تن، شهیدرجایی ۲۶۸ هزار و ۲۵۹ تن، چابهار ۱۷۳ هزار و ۱۲۸ تن، آستارا ۵ هزار و ۱۲۸ تن، فریدونکنار ۹۴ هزار و ۲۳۶ تن، لنگه ۷۰ تن، شهیدباهنر ۱۲۶ تن و بندر خرمشهر ۳۳۳ تن است.

بهزادیان در مورد شناور کنار اسکله در بنادر کشور تا پایان ۱۲ تیرماه سال جاری، اظهار داشت: ۱۹ فروند شناور کنار اسکله با تناژ ۴۷۲ هزار و ۵۲۶ تن قرار دارند و ۲۸ فروند شناور نیز با تناژ یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۲۴ تن تا این تاریخ در لنگرگاه منتظر بودند. وی در مورد تعداد کامیون خروجی از این بنادر، تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۰۷ کامیون با تناژ ۴۷ هزار و ۹۴۲ تن و تعداد ۷۵ واگن نیز با تناژ ۴ هزار و ۱۲۵ تن از بندر خارج شده اند. از ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بنادر هیچ توقفی در تخلیه کالاهای اساسی در بنادر کشور رخ نداده و به گزارش سازمان بنادر، فعالیت بنادر تجاری کشور با وجود تحریم وکرونا بدون توقف ادامه دارد.

پاسخ دادن