جدیدتر خبر از تعطیلی مدارس ۲۵ آذر ۹۸

آخرین خبر از تعطیلی مدارس
تعطیلی مدارس

تنفس سخت شد و با افزایش آلودگی هوا و همچنین شیوع آنفولانزا در کشور شاهد تعطیلی مدارس خواهیم بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، معاون استاندار تهران گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌های استان تهران را فردا دوشنبه تعطیل کرد.
این تعطیلی صرفا مربوط به مراکز آموزشی بوده و مراکز اداری دانشگاه‌ها فردا فعال خواهند بود.

طرح زوج و فرد، فردا نیز از درب منزل اجرا می‌شود و فعالیت معادن شن و ماسه و تردد کامیون‌ها در سطح شهر ممنوع است.

تعطیلی مدارس قزوین درپی آلودگی هوا

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: آلودگی هوا مدارس دوره‌های تحصیلیِ نوبت صبح استان بجز شهرستان آوج و مناطق الموت شرقی و غربی ، طارم سفلی و کوهین در روز دوشنبه ۲۵ آذرماه را تعطیل کرد.

علی فرخ زاد، افزود: تعطیلی مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح بجز شهرستان آوج، الموت شرقی و غربی ، طارم سفلی و کوهین به دلیل افزایش آلاینده‌های جوی و بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا صورت گرفته است.

به گفته وی با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای قزوین، به دلیل افزایش شدید آلاینده‌های جوی، تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان آبیک در نوبت صبح و عصر و شهرستان قزوین و تاکستان در نوبت صبح در شهر و روستا فردا دوشنبه تعطیل است.

فرخ زاد گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان آوج و مناطق الموت شرقی و غربی، طارم سفلی و کوهین در روز دوشنبه باز بوده و کلیه کلاسهای درس نیز در این مناطق دایر می باشد.

وی تاکید کرد: به دلیل پایداری جو و افزایش آلودگی هوا توصیه می شود افراد حساس از جمله کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی از تردد در سطح شهر خودداری کنند

مدارس اصفهان فردا تعطیل شد
آموزش و پرورش مخالفتی با تعطیلی مدارس ندارد

با اعلام وضعیت قرمز کیفیت هوای کلان شهر اصفهان و ۱۱ شهر استان، کارگروه اضطرار آلودگی هوا ساعاتی پیش، مدارس و مهدهای کودک را در روز دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از آمادگی معلمان و مدیران مدارس برای تشکیل کلاس های جبرانی در روزهای پنج شنبه خبر داد.

براساس داده های به دست آمده از ایستگاه های پایش دائم کیفیت هوای کلانشهر اصفهان، وضعیت هوای اصفهان که در روزهای جمعه و شنبه به مرز ناسالم برای گروه های حساس رسیده بود، روز یکشنبه از خط قرمز ناسالم برای عموم نیز گذشت و مدارس اصفهان و ۱۱ شهر استان به دلیل افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های موجود در هوا، فردا دوشنبه تعطیل اعلام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: تعطیلی مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و همه مقاطع تحصیلی مدارس اصفهان و ۱۱ شهر دیگر استان در روز دوشنبه ۲۵ آذر، مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا در استانداری اصفهان بود.

منصور شیشه فروش افزود: این تصمیم به دلیل ادامه آلودگی هوا، افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های موجود در هوا گرفته شد و بر این اساس فردا تمام مهدهای کودک، واحدهای پیش دبستانی، دبستان و مدارس متوسطه اول و دوم در نواحی شش گانه شهر اصفهان و بخش جرقویه سفلی، سجزی و شهرستان‌های زرین‌شهر، فولادشهر، باغبهادران، فلاورجان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، پیربکران، بُرخوار و مبارکه تعطیل خواهد بود.

همچنین مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره تعطیل اعلام نشدن دو روز اول هفته، به ایسنا، گفت: تعطیلی مدارس بر اساس تصمیم کارگروهی است که در استانداری تشکیل می شود و آموزش و پرورش نیز یکی از اعضای این کارگروه است و نمایندگانی از استانداری، محیط زیست، هواشناسی، بهداشت و درمان در این کارگروه حضور دارند و تصمیم گیرندگان اصلی آنها هستند.

رحمت‌الله ممیز با اشاره به این که آموزش و پرورش حتی نقشی در اطلاع رسانی برای تعطیلی مدارس ندارد، ادامه داد: بر اساس پیش بینی هواشناسی، تا اواسط فردا نیز آلودگی ادامه خواهد داشت، اما قرار است از عصر تغییراتی ایجاد شود تا آلودگی کاهش یابد و در پایان هفته هم پیش بینی شده مشکل خاصی نداشته باشیم.

ممیز در واکنش به پدر و مادرهایی که نگران افزایش تعطیلی مدارس و عقب ماندگی تحصیلی فرزندان خود هستند، گفت: به مدیران مدارس توصیه شده که پس از بهبود نسبی کیفیت هوا و با تصویب انجمن اولیا و مربیان و اطلاع رسانی قبلی اولیاء، از پنج شنبه های تعطیل استفاده کنند، معلمان هم با رغبت حاضرند که این تعطیلی ها را جبران کنند و در مدارس حضور یابند تا عقب ماندگی سرفصل های آموزشی جبران شود.

وی آمار روزهای تعطیلی مدارس تاکنون و به دلیل آلودگی هوا را حدود هفت یا هشت روز برآورد کرد و گفت: در مقطع ابتدایی نیز چون کلاس هایشان تا پایان اردیبهشت ماه است قرار است چند روزی در خردادماه به سال تحصیلی اضافه کنیم تا کمبود کلاس های درسی سال تحصیلی جبران شود.

به‌جز شهرستان طالقان و بخش آسارا؛ مدارس استان البرز دوشنبه تعطیل شد

معاون عمرانی استانداری البرز گفت: همه مقاطع تحصیلی، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی استان البرز به‌جز بخش آسارا و شهرستان طالقان فردا تعطیل شد.

علی درویش پور عصر یکشنبه در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، گفت: با توجه به پایداری آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده ها برای تمامی گروه ها شرایط ناسالم است و به هیمن جهت توصیه می شود شهروندان بطور جد از سفرهای غیر ضرور خودداری نمایند.

وی تاکید کرد: دستگاه های دولتی روز دوشنبه از ماموریت غیر ضرور خودداری کنند. معاون عمرانی استانداری البرز گفت: والدین شاغلی که فرزندانشان به مهدکودک می روند و افرادی که ناراحتی های تنفسی دارند با مرخصی آنها مساعدت شود.

درویش پور تصریح کرد: معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده به طور موقت فردا غیر فعال هستند. وی عنوان کرد: اکیپ های حلال احمر در سطح استان مستقر باشند.

معاون عمرانی استانداری البرز اشاره کرد: واحدهای تولید و فروش بتون فردا تعطیل هستند و محدودیت تردد خودروهای سنگین از ساعت ۶ صبح تا ۱۸ مقرر شود. درویش پور گفت: شهرداری ها به طور جد از فعالیت های عمرانی و آلاینده خودداری کنند.

وی همچنین اضافه کرد: اتوبوس های کرج و فردیس فردا نیم بها هستند. معاون عمرانی استانداری البرز افزود: ممنوعیت تردد خودروهای دودزا به طور جد اعمال شود.

مدارس تبریز و برخی از شهرهای آذربایجان شرقی تعطیل شد

به دلیل آلودگی شدید هوا در شهر تبریز و تداوم آلایندگی هوا، براساس تصمیم کارگروه ویژه آلودگی هوا، فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه تمام مقاطع تحصیلی در تـبـریـز در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

همچنین فردا تمام مدارس سردرود، خسروشاه، باسمنج، اسکو و شهر جدید سهند در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعدازظهر دوشنبه تعطیل است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: به علت بارش شدیدی باران، همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر فردا تعطیل است.

مجید اجرایی اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر دوشنبه تعطیل اعلام شد.

وی افزود: هنوز تصمیمی در مورد روز سه شنبه گرفته نشده است.

گفتنی است بر اساس اعلام استاندار بوشهر، طی هفته جاری شاهد بارندگی شدید و بی‌سابقه‌ای در استان خواهیم بود.

تعطیلی مدارس اراک و ساوه در روز دوشنبه / دانشگاه های ساوه هم فردا تعطیل است

دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای مدارس اراک و ساوه و دانشگاه های ساوه در نوبت صبح فردا تعطیل است.

میرزایی افزود: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای اراک، به دلیل افزایش شدید آلاینده های جوی، تمام مدارس شهر اراک در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر و روستا در نوبت صبح فردا دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است.

فرماندار ساوه هم اعلام کرد به دلیل آلودگی هوا تمام مدارس نوبت صبح و عصر شهر و روستای شهرستان ساوه و دانشگاه های این شهرستان فردا دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است و ادارات ساوه هم با تاخیر یک ساعت و نیم آغاز به کار می کنند. یادآور می شود امروز هم مدارس شهرستان اراک در نوبت صبح و عصر تعطیل بود.

مدارس شهر قم دوشنبه تعطیل شد

تمامی مدارس قم در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

با توجه به پیشنهاد کمیته اضطرار آلودگی هوا و موافقت استاندار قم تمامی پیش دبستانی‌ها، مهدکودک‌ها و مدارس شهر قم در دوره‌های مختلف تحصیلی و در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل است.

لازم به ذکر است: دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های قم و تمام مدارس بخش‌ها و روستاهای استان قم فردا دوشنبه تعطیل نیستند.

همه مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس شهر قم و همچنین بخش‌های سلفچگان و مرکزی امروز یکشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شده بود.

پاسخ دادن