حمایت همه جانبه ایمیدرو از گروه صنعتی ایران خودرو

حمايت همه جانبه ايميدرو از گروه صنعتی ايران خودرو
اقتصادبرتر

رئیس هیات عامل ایمیدرو حمایت از خودروسازی کشور را وظیفه ملی دانست و از حمایت های همه جانبه این سازمان و تمامی تامین کنندگان فلزی بزرگ کشور از تولید در گروه صنعتی #ایران_خودرو خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایکوپرس، در نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیران عامل صنایع بزرگ فلزی کشور با اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو مقرر شد کمیته ای برای تحقیق و توسعه و تولید مواد اولیه فلزی مطابق با نیاز ایران خودرو در تولید محصولات جدید این خودروساز تشکیل شود.
در این نشست، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان این که باید فضای تولید به سمت رونق و ایجاد نشاط در جامعه حرکت کند گفت: صنایع بزرگ کشور آمده اند تا از تولید ملی و صنعت خودروی کشور حمایت کنند.
غریب پور خاطرنشان کرد: امروز آمده ایم تا اعلام کنیم که با ایران خودرو یکی هستیم و در روزهایی که نیاز به حمایت دارید پشتیبان شما هستیم.
وی تصریح کرد: باید کمک کنیم که ایران خودرو به تعهدات خود عمل کند و به رونق تولید دست یابد. تامین کنندگان باید با نگاه ملی ایران خودرو را مانند بدنه شرکت های خود ببینند و برای رفع مشکلات آن کمک کنند. ما این نوید را می دهیم که ایران خودرو به روزهای آرامش و رونق خود بازخواهد گشت.
معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: باید مرکز تحقیق و توسعه مشترکی میان ایران خودرو و شرکت های تامین کننده فلزی تشکیل شود تا نسبت به بومی سازی نیازمندی های ایران خودرو اقدام شود. تامین کنندگان فلزی توانمندی و ظرفیت های بالایی دارند که قطعا می توانند نیازهای موجود را عملیاتی کنند.
در ادامه این نشست، قائم مقام ارشد مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به عملکرد ایران خودرو تا پایان سال ۹۶ گفت: تا این سال تمامی شاخص های عملکردی ایران خودرو در حوزه های مختلف اقتصادی، تولیدی، کیفیت و خدمات پس از فروش مثبت بود، اما با هدف گیری صنعت خودرو کشور توسط آمریکا و آغار مرحله جدید تحریم چالش ها آغاز شد.
عباس ملکی طهرانی ادامه داد: آمریکا بند اول تحریم ها را صنعت خودروسازی اعلام کرد و به دنبال این بود که نقطه مهم اقتصاد کشور را زمین برند. برخلاف جنگ های نظامی که تمامی امکانات برای مقابله با هدف دشمن به کار گرفته می شود در این جنگ اقتصادی این گونه عمل نشد و حمایت ها از صنعت خودرو با تاخیر زیادی صورت گرفت.
وی افزود: صنعت خودرو که به تعبیر مقام معظم رهبری پیشرانه مهمی برای اقتصاد کشور است توسط دشمن به خوبی شناسایی شده، باید با نگاه ملی به این صنعت توجه کرد تا آثار تحریم کاهش یابد.
ملکی طهرانی اظهار امیدواری کرد: با همراهی و همدلی داخل مجموعه ایران خودرو و حمایت از سوی سازمان ها و نهادهای بیرونی بتوانیم به حرکت لکوموتیو صنعت کشور سرعت ببخشیم که سرعت گرفتن آن راهی برای نجات اقتصاد کشور خواهد بود.
وی سهم خودروسازی در اشتغال و تولید ناخالص ملی را غیرقابل اغماض توصیف کرد و گفت: خودروسازی باید با همت و حمایت مسئولان به جایگاه قبلی خود بازگردد.
محمدرضا فیض بخش رئیس هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این نشست ضمن قدردانی از توجه و حمایت ایمیدرو از خودروسازی کشور گفت: شرایط امروز بسیار ویژه است و با حمایت از سوی نهادهای مرتبط توانایی عبور از آن را خواهیم داشت.
وی با بیان این که بخشی از نیازمندی های ایران خودرو در صنایع فلزی بومی سازی نشده گفت: در محصولات جدید ایران خودرو این موضوع نمود بیشتری دارد، باید با تشکیل تیم تحقیق و توسعه، تولیدکنندگان داخلی ورق نیز با توسعه فرآیندهای تولیدی، توان خود برای تامین نیاز ایران خودرو را افزایش دهند. در صورت تحقق این امر ایران خودرو نیز در عرضه محصول جدید موفق و سربلند خواهد بود.
گفتنی است،‌ در این نشست معاون اقتصادی ایمیدرو،‌ مدیر سرمایه گذاری و اقتصادی ایمیدرو، مدیر امور هماهنگی خارجی ایمیدرو و مدیران عامل شرکت های ملی مس ایران، فولاد آلیاژی ایران، فولاد مبارکه، ایرامکو و همچنین مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو نیز حضور داشتند.

پاسخ دادن