روسیه: ایران عجله‌ای برای توافق ندارد

 نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین تاکید کرد، ایران علی‌رغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا عجله‌ای برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین ندارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ تیر ۱۴۰۰

میخائیل اولیانوف گفت: آمریکا اثرات کارزار فشار حداکثری بر ایران را بیش از حد برآورد کرده بود. میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری تأکید کرد، آمریکا طی این مدت بیش از حد روی سیاست فشار حداکثری بر ایران حساب کرده بود، در حالی که علی‌رغم تداوم این سیاست، ایران هیچ عجله‌ای برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین ندارد.

این دیپلمات ارشد روس در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «مسیر مذاکرات وین بار دیگر ثابت می‌کند که ایالات متحده اثرات فشار حداکثری بر ایران را بیش از حد برآورد کرده بود. فشار همچنان ادامه دارد، اما ایران عجله‌ای (برای توافق در وین ) ندارد؛ گرچه می‌داند که هرچه زودتر گفت‌وگوها به پایان برسد، تحریم‌ها زودتر برداشته خواهد شد. تحریم تنها عاملی نیست که مد نظر قرار می‌گیرد.»

آمار رسمی نهادهای بین‌المللی از جمله صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی نشان می‌دهد که نرخ رشد اقتصادی ایران در سال گذشته میلادی علی‌رغم تحریم‌های آمریکا و بحران کرونا مثبت بوده و انتظار می‌رود اقتصاد ایران سال جاری را نیز با نرخ رشد مثبت پشت سر بگذارد؛ این در حالی است که بسیاری از کشورها جهان در سال گذشته میلادی تحت تأثیر همه‌گیری کرونا شاهد کوچکتر شدن اقتصاد خود بوده‌اند.

پاسخ دادن