رونمایی از پهپاد نقطه‌زن «کیان»

رونمایی از پهپاد نقطه‌زن «کیان»
اقتصادبرتر

همزمان با هفته پدافند هوایی، صبح امروز یکشنبه ۱۰ شهریور، پهپاد نقطه‌زن «کیان» که دارای موتور جت است، با حضور امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ارتش رونمایی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از میزان، امیر صباحی‌فرد با بیان اینکه نیروی پدافند هوایی امروز به قطب پهپادی کشور تبدیل شده است، گفت: هر ماموریت پهپادی که به پهپاد کیان محول شود، این پهپاد قادر به انجام آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه پهپاد کیان تست‌های عملیاتی سنگینی را انجام داده است و سقف پروازی بسیار خوبی دارد، افزود: پهپاد کیان در فواصل بالای هزاران کیلومتر به پرواز درمی‌آید و به صورت نقطه‌زن هدف مورد نظر را منهدم می‌کند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: چرخه تولید انبوه پهپاد کیان آغاز شده است.

صادرات پهپاد در دستورکار نیروهای مسلح

ورود جمهوری اسلامی ایران به عرصه صادرات محصولات دفاعی از جمله پهپاد، نیازمند حضور جدی و پررنگ‌تر در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی نظامی است.

نمایشگاه بین المللی هوافضای روسیه (ماکس۲۰۱۹) از ۵ لغایت ۱۰ شهریور ماه در فرودگاه ژوکوفسکی ( Zhukovsky airport) در حال برگزاری است و جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور بیش از ۲۵۰ صنعتگر صنعت هوایی و شرکت‌های وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شرکت‌های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

یکی از موارد چشمگیر در غرفه سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در این نمایشگاه، به نمایش درآمدن پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی ایران است که به منظور بازاریابی برای صادرات آنها به کشورهای دیگر عرضه شده، موضوعی که امیر سرتیپ عبدالکریم بنی‌طرفی مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح نیز با تایید آن، گفت: همه تجهیزاتی را که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌ایم با هدف صادرات است و برای فروش عرضه شده است.

در این نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران سه مدل از پهپادهای خود را شامل مهاجر-۶، فطرس و ابابیل-۳ را به نمایش گذاشته است.

** مهاجر-۶؛ عرض اندام قاتل تروریست‌ها در برابر رقبا

اولین پهپاد به نمایش در آمده در غرفه ایران، پهپاد مهاجر-۶ است که از جمله پهپادهای دارای قابلیت اجرای عملیات رزمی در ایران محسوب می‌شود. مهاجر-۶ تا کنون چند نوبت در ایران برای حمله علیه مواضع گروهک‌های تروریستی در جنوب شرق و شمال غرب کشور مورد استفاده قرار گرفته که آخرین مورد آن مربوط به اواخر تیرماه امسال و انهدام مواضع گروهک‌های تروریستی در نوار مرزی اقلیم کردستان عراق توسط پهپادهای مهاجر-۶ نیروی زمینی سپاه با استفاده از بمب‌های سری قائم است.

پاسخ دادن