ماینر‌های غیر مجاز چقدر برق مصرف می کنند؟

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد: طبق برنامه تا پایان آبان ماه مخازن سوخت از کفایت لازم برخوردار می شوند؛ به نظر می‌رسد اگر این روند سوخت‌رسانی ادامه داشته باشد مشکلی در تامین برق مشترکان نخواهیم داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایلنا، مصطفی رجبی‌مشهدی، درباره احتمال خاموشی در فصل زمستان اظهار داشت: مطابق برنامه‌ریزی‌ها و توافقات صورت گرفته با وزارت نفت روند سوخت‌رسانی به مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها از سرعت خوبی برخوردار است و در حال حاضر میزان گازوئیل مخازن نیروگاه‌ها بیش از ۶۲ درصد ظرفیت است. طبق برنامه تا پایان آبان ماه مخازن سوخت از کفایت لازم برخوردار شوند. به نظر می‌رسد اگر این روند سوخت‌رسانی ادامه داشته باشد مشکلی در تامین برق مشترکان نخواهیم داشت، اما در عین حال باید شرایط را متناسب با میزان سوخت مدنظر قرار دهیم، البته چنانچه نیاز به اقداماتی برای مدیریت مصرف باشد حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد اوضاع تامین سوخت نیروگاهی بحرانی شود، تصریح کرد: سوخت‌رسانی طبق روال انجام می‌شود و محدودیتی نخواهد بود، همچنین توافق شده که مصرف گاز خانگی به گونه‌ای باشد که شرکت گاز سوخت بیشتری به نیروگاه‌ها تحویل دهد. رجبی‌مشهدی درباره تاثیر جمع‌آوری رمزارزها بر تامین پایدارتر برق بیان داشت: در هر حال یکی از مصارف غیرمجاز رمزارزها هستند پیش‌بینی ما این بوده که ۲۰۰۰ مگاوات از ظرفیت برق کشور را به خود اختصاص داده باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته حدود ۲-۳ درصد بیشتر است که یکی از دلایل هم رمزارزها هستند که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند. ما با جدیت در صدد شناسایی رمزارزهای غیرمجاز هستیم و تاکنون حدود ۲۲۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز کشف شده و این روند ادامه دارد. امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر نسبت به کشف ماینرهای غیرمجاز اقدام کنیم، در صورتی که بار مصرف این ماینرها از شبکه سراسری برداشته شود قطعا تامین برق برای سایر مشتنرکان میسر خواهد شد.

پاسخ دادن