۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت:از محل صندوق ملی برای روستاییان و عشایر تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان به استان‌ها ابلاغ و هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد امید ظهرامروز در جلسه شورای اداری دشتی با اشاره به اینکه این شهرستان برای من ناشناخته نیست اظهار داشت:در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر تلاش ما این بوده که دیدار مردمی، افتتاح پروژه‌های صنعتی و ایجاد فرصت‌های جدید برای استان در این سفر دیده شود.

وی افزود: برخی از موفقیت‌های دولت در اقدامات زیرساختی چون آب و برق کارهای ارزشمندی بوده که این خدمات منحصر به منطقه خاصی نیست و دولت در ارائه خدمات به تمام نقاط کشور نگاه کلان خود را حفظ کرده است.

امید خاطرنشان کرد: در بخش توسعه روستایی، گازرسانی، خدمات IT و ارتباطات بخش قابل توجهی از خدمات در دولت دهم و یازدهم انجام شده است.

نماینده ویژه رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه روستایی گام های مهمی برداشته شده است، اظهار داشت: یکی از مسائلی که امروز کشور را بیش از هر مسئله‌ای رنج می‌دهد معضل اشتغال است که از محل اعتبارات این سفر بخش اشتغال به عنوان محوری‌ترین موضوع مورد توجه باشد.

امید با اشاره به اینکه اشتغال و تولید پایه و اساس توسعه هر کشور و منطقه ای است، گفت: دولت در زمینه اشتغال گام‌های خیلی خوبی برداشته است که مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه مجلس در اختیار اشتغال روستاییان و عشایر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه از محل صندوق ملی برای روستاییان و عشایر تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان به استان‌ها ابلاغ شده است افزود: تاکنون از این اعتبار هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

نماینده ویژه رئیس جمهور افزود: اگر اعتبار یاد شده به درستی مدیریت شود می‌تواند بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کند و نرخ بیکاری روستایی را تا ۳ درصد کاهش دهد.

محمد امید تاکید کرد: در استان بوشهر اقدامات خوبی انجام شده اما متاسفانه تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات این سفر بخش اشتغال به عنوان محوری‌ترین موضوع مورد توجه است خاطر نشان کرد: ما از منابع متعدد سهم خوبی را برای شهرستان دشتی و شهرستان‌های استان بوشهر در نظر می‌گیریم و همچنین از منابع ویژه اشتغال در پروژه‌هایی که تا اردیبهشت ماه در شهرستان دشتی اجرا شود بخش اشتغال را عهده‌دار خواهیم شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه به طور قطع هیچ استانی چنین ظرفیت‌هایی ندارد تصریح کرد: استان بوشهر در حوزه‌های کشاورزی، دریا، انرژی و گردشگری دارای ظرفیت‌های زیادی است که هر کدام از این فاکتورها در صورت مدیریت و استفاده درست می‌تواند برای توسعه استانی چون بوشهر کافی باشد.

پاسخ دادن