۱۰ نکته‌ی مهم که موقع خرید سهم باید به آن توجه کرد

10 نکته‌ی مهم موقع خرید سهم باید به آن توجه کرد
اقتصادبرتر

سهمی را برای خرید انتخاب کنید که قبلا این سهم را بررسی و با بازی سهم کاملا آشنا هستید واز قدرت نقدشوندگی آن کاملا مطمئن شوید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ آبان ۹۸

بهتر و موفقتر از کسی که سالیان سال در بازار بورس است و بدون هیچ استراتژیی چشم به دهان دیگران دوخته تا ببیند آنها چه می گویند و آن کاری را بکند که دیگران می کنند. خاطر نشان می کنم که هرگز از یک تکنیک به تنهایی استفاده نکنید چون بازار به آن اندازه ساده نیست که متاثر از یک یا چند عامل ساده باشد بلکه عوامل مختلف و متعدد و گاها پیچیده و غیر قابل پیش بینی و جود دارند که علاوه بر آن که خودشان به تنهایی یک فاکتور تاثیر گذارند، تعامل آنها با یکدیگر نیز نتایج متفاوتی را باعث می شود.

بیشتر بخوانید: سهم خوب چه سهمی است؟

۱۰ نکته‌ی مهم موقع خرید سهم باید به آن توجه کرد

۱⃣ سهمی را برای خرید انتخاب کنید که قبلا این سهم را بررسی و با بازی سهم کاملا آشنا هستید واز قدرت نقدشوندگی آن کاملا مطمن شوید.

۲⃣ حمایت و مقاومت سهم را قبل از خرید بدست آورید.

۳⃣ معاملات سهم را در نزدیکی قیمت حمایت تحت نظر داشته باشید.

۴⃣ شاهد افزایش حجم معاملات نسبت به روزهای قبل در نقطه حمایت و شروع فروش حقوقی‌ها سهم باشید.

۶⃣ باید قدرت خریدار رفته رفته افزایش یابد و متناسب با آن قیمت سهم هم افزایش پیدا کند.

۷⃣ به سابقه سهم مراجعه کنید. قبلا چندین منفی خورده ودر روزهای آخر منفیها به زیر یک یا حداکثر دو درصد رسیده و حجم معاملات نیز رفته رفته کاهش یافته باشد، یعنی نشان دهد فشار فروش نسبت به روزهای قبل کاهش یافته است.

۸⃣ ساعات پایانی بازار را برای خرید سهم انتخاب کنیم.

۹⃣ موقع خرید قیمت آخرین معامله سهم از قیمت پایانی اون بیشتر باشد. آخرین قیمت کمتر از قیمت پایانی شد خرید سهم را به روزهای آینده موکول شود.

? با داشتن شرایط بالا به صورت پله ایی وارد سهم شوید و درصورتیکه نشانه های فوق را قدرتمند دیده شد. میتوانید تمام خرید خود را انجام و با صبر نتیجه‌ی خرید خود را مشاهده کنید.

پاسخ دادن