۱۷ میلیون سفر بین شهری عامل شیوع کرونا

اقتصادبرتر

آمار تجمعی تردد ‌های ثبت شده در بازه زمانی ۱۵ تا دوم فروردین ۹۹ ، نشان می دهد نزدیک به ۱۷ میلیون تردد بین استانی در کشور ثبت شده است .

تهران – اقتصاد برتر – ۲ فروردین ۹۹

این آمار گرچه نسبت به سال قبل روند کاهشی داشته است اما در شرایط شیوع کرونا ، آمار وحشتناکی برای شیوع ویروس کرونا است. علی اکبر آشوری رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور می گوید : بر اساس اطلاعات ثبت شده توسط سامانه ‌های تردد شمار سازمان راهداری، در روز سه شنبه ۲۷ اسفند ۹۸ تنها یک میلیون و ۲۰۹ هزار تردد بین استانی اتفاق افتاده است که در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل آن، ۵ درصد و در مقایسه با روز مشابه سال قبل، ۴۴ درصد کاهش داشته ایم . همچنین آمار تجمعی تردد‌ های ثبت شده در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۷ اسفند، نشان دهنده ۱۶ میلیون و ۷۴۵ هزار تردد بین استانی است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور: خوشبختانه در استان‌های درگیر بیماری کرونا، شاهد توجه و رعایت بیشتر مردم هستیم. به گفته رئیس مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، در استان‌ هایی که شدت شیوع بیماری کرونا بیشتر بوده است . آمار تجمعی سفر‌های بین استانی در استان مازندران از ۱۵ تا ۲۷ اسفند نشان دهنده تردد ۸۱۷ هزار وسیله نقلیه بوده است. در استان گیلان در همین بازه زمانی ۴۹۰ هزار تردد بین استانی ثبت شده است .

این سفر ها در شرایطی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا و مقام های کشور بکرات از مردم خواسته بودند از سفر های نوروزی بخاطر نقش موثری که در افزایش شیوع ویروس کرونا دارد ، خودداری کنند . سازمان راهداری کشور اعلام کرد ، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۱۸ تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، در روز شنبه اول فروردین سفرها نسبت به روز قبل ۲۶.۵ درصد کاهش تردد داشته است . سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۰.۱ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح صورت گرفته است.

پاسخ دادن