۳ رهبری که کرونا را دستکم گرفتند و مبتلا شدند

فهرست رهبران جهانی و مقامات ارشدی که بیماری کووید-۱۹ را جدی نگرفتند اکنون طولانی تر شده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ ، بنا به اعلام دانشکده پزشکی دانشگاه «جانز هاپکینز» از ۱۰ کشوری که بر اساس شاخص تعداد مرگ و میر در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، بشدت از همه گیری کرونا صدمه دیده اند، دستکم سه کشور برزیل با ۶۹ و بریتانیا و آمریکا هر یک با بیش از ۶۳ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر، توسط رهبرانی هدایت می شوند که ابتدا ویروس کرونا را دستکم گرفتند و سپس خود به آن دچار شدند.

با توجه به نقش دولتها در اتخاذ سیاستها برای مبارزه با کروناویروس که موجب مرگ بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان شده، اشتغال را کاهش داده و به اقتصاد ها ضربه زده است تا جایی که مردم هنوز نمی دانند که آیا پس از این بحران، زندگی آنها و اوضاع اقتصادی کشورشان به حالت قبل بر می گردد یا نه، بررسی این قضیه برای لذت بردن از رنج دیگران نیست.

«فرانسوا هایزبورگ» یک مقام سابق وزارت خارجه و وزارت دفاع فرانسه که اکنون به موسسه بین المللی «مطالعات استراتژیک لندن» مشاوره می دهد گفت: این مساله ارزش تاکید دارد که نوع رهبری کشورها بسیار موثر است به گونه ای که این مساله تفاوت بزرگی در مهار بحران کرونا در سطح جهان ایجاد کرده است. وی افزود: اگر کشور به درستی رهبری نشود، آنگونه که در مورد برزیل، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا دیدیم، باید منتظر عواقب آن بود.

کاخ سفید اوایل وقت دیروز -جمعه- اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور و همسرش ملانیا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند و احتمالا این بیماری از «هوپ هیکس» دستیار ترامپ به آنها منتقل شده است.

پاسخ دادن