۳ روز بارندگی و تند باد در برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش‌های ۳ روزه در برخی استان‌ها و افزایش نسبی دما در استان‌های شمالی نسبت به تندبادهای لحظه‌ای و برخورد صاعقه هشدار داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ شهریور ۱۴۰۰

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی شده است. در ساعات بعدازظهر در غرب هرمزگان و جنوب فارس افزایش ابر گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

روز جمعه در نوار شرقی کشور بویژه خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود. امروز همچنین دریای خزر، شمال خلیج فارس و شرق عمان مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات مازندران بارش پراکنده پیش بینی شده و وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه خواهد داشت.

روزهای دوشنبه و سه شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است. همچنین از شنبه تا دوشنبه در سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز روند افزایش نسبی دما پدیده حاکم خواهد بود.

سازمان هواشناسی توصیه کرد، از تردد و اتراق در اطراف رودخانه‌ها، پرهیز شود و از صعود به ارتفاعات خودداری شود. همچنین، آمادگی و اقدامات دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری‌ها و… برای پیش گیری از آبگرفتی معابر، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، انتقال شلتوک به مکان‌های مسقف، خودداری از آتش زدن کاه کلش، کارخانجات شالی کوبی اقدام لازم را جهت پوشش و ایمن سازی شلتوک‌های جمع آوری شده بعمل آورند، توقف عملیات سمپاشی، محلول پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصول بادام زمینی به مکان‌های مسقف، توصیه به عشایر و دامداران برای عدم چرای دام در ارتفاعات، توصیه می‌شود.

پاسخ دادن