۳۱ کشته در سیل و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی

در پی سیل ناشی از بارش های سیل آسا در اندونزی، ۲۳ نفر در جزیره «فلورس» جان باختند و هشت نفر دیگر نیز در تیمور شرقی در همسایگی اندونزی به کام مرگ رفتند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، سیل ناشی از بارش های سیل آسای امروز (یکشنبه) در اندونزی، ۲۳ نفر را در جزیره فلورس این کشور تا کنون به کام مرگ کشاند. همچنین در پی جاری شدن سیل، نه نفر زخمی و پنج نفر مفقود اعلام شدند. در کشور کوچک تیمور شرقی در همسایگی اندونزی هم مرگ هشت نفر گزارش شد. سخنگوی آژانس مدیریت بلایای طبیعی اندونزی گفت سیل زندگی ۴۹ خانواده را در این جزیره مختل کرد و با اشاره به بخش شرقی جزیره فلورس گفت ده ها خانه در روستای «لامانله» زیر گل دفن شدند یا سیل آن ها را برد.

در «دیلی» پایتخت کشور تیمور شرقی هم از اواخر روز شنبه بارش و وزش شدید باد ادامه داشته و این شهر را در تاریکی به دلیل قطعی برق فرو برده و همچنین کاخ ریاست جمهوری را آب گرفته است. آژانس آب و هوای اندونزی در همین حال گفته که به دلیل نزدیک شدن طوفان گرمسیری به دریای «ساوو» بین بخش جنوبی استان «سوندای شرقی» و سواحل شمالی تیمور شرقی، بارش و وزش های بیشتر در راه است.

پاسخ دادن