۴ انفجار پی در پی در کابل

4 انفجار پی در پی در کابل

براثر وقوع چندین انفجار جداگانه در پایتخت افغانستان چندین نفر کشته و زخمی شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صداوسیما ا، براثر وقوع چندین انفجار جداگانه در پایخت افغانستان تاکنون چندین نفر کشته و زخمی شدند. انفجار مین‌های مغناطیسی در افغانستان به شدت افزایش یافته است و فقط امروز در فاصله زمانی بسیار کم سه انفجار در کابل روی داده است. بر اثر این انفجار‌ها ۵ نفر کشته و زخمی شده اند.

در ادامه انفجارهای هفته گذشته و ترورهای هدفمند در کابل، پایتخت افغانستان اولین روز هفته را با ۴ انفجار پیاپی در بخش‌های مختلف این شهر آغاز کرد.

پلیس کابل اعلام کرده است که در انفجارهای پیاپی در این شهر تاکنون ۲ نظامی کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

انفجار نخست حوالی ساعت ۷:۰۲ دقیقه صبح امروز (شنبه، ۶ دی) در منطقه چمن حضوری حوزه‌ هشتم امنیتی شهر کابل رخ داده است. طبق اظهارات پلیس، در این رویداد که ناشی از مین مقناطیسی بوده، به کسی آسیب نرسیده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل می‌گوید که انفجار دوم حوالی ساعت ۷:۰۵ دقیقه‌ صبح امروز در ناحیه‌ ششم رخ داده که در نتیجه آن دو مأمور پلیس زخمی شده‌اند.

به گفته‌ فرامرز، در این رویداد یک خودروی رنجر در جاده فیض‌محمد کاتب هدف انفجار مین قرار گرفته است. زخمی‌های این رویداد برای درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.

انفجار سوم حوالی ساعت ۹:۰۵ دقیقه صبح امروز در چهارراهی شهید، در ناحیه سوم شهر کابل رخ داده است.

سخنگوی پلیس کابل می‌گوید که در این رویداد یک خودروی رنجر هدف انفجار مین قرار گرفته که در نتیجه آن دو مأمور پلیس کشته و یک غیرنظامی زخمی شده است.

در همین حال انفجار چهارم حوالی ساعت ۹ صبح در نزدیک چهار راه شهید دهبوری رخ داد که در آن یک خودروی نظامی آماج قرار گرفت.

مسئولیت هیچ یک از این رویدادها را تاکنون فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

اخیرا انفجارهای مین مقناطیسی و کنار جاده‌ای در بخش‌های مختلف افغانستان، به‌ویژه شهر کابل به‌صورت نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است. مسئولیت اغلب این انفجارها را هیچ گروهی بر عهده نگرفته‌اند.

پاسخ دادن