۵ گزینه اصلی شهردار آینده تهران

با روی کار آمدن ۲۱ عضو جدید شورای شهر تهران از بین ۴۱ گزینه مطرح، ۵ گزینه اصلی ترین نامزدهای شهردار آینده تهران هستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ تیر ۱۴۰۰

این ۵ گزینه عبارتند از : علی نیکزاد، مهرداد بذر پاش، محسن پیر هادی،رستم قاسمی، و صولت مرتضوی

پس از انتخابات ۲۸ خرداد شورای شهر تهران، مهمترین اقدام پیش رو، انتخاب شهردار آینده تهران است؛ اعضای منتخب بعد از بررسی شاخص‌های انتخاب شهردار پیشنهادات اولیه خود را مطرح کرده‌اند که از لیست ۴۱ نفره اولیه به تدریج غربالگری صورت گرفته است و در نهایت یک نفر بر صندلی شهردار تهران تکیه خواهد زد.

سید جعفر تشکری هاشمی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران اظهار داشت: اعضای شورای شهر پیشنهادات خود را مطرح کرده‌اند اما تاکنون بحث به‌گونه‌ای پیش نرفته که مشخص شود نظرات به کدام یک از افراد نزدیک‌تر است.

وی گفت : تأکید من این است افرادی که تجربه کار در شهرداری دارند، نسبت به کسانی که در بدنه مدیریت شهری کار نکرده‌اند، بسیار برای این پست مناسب‌تر هستند؛ حتی اگر فردی چهره ملی باشد باز هم تا با روند کار در شهرداری، قوانین، مقررات و مسائل حوزه‌های مختلف آشنا شود، فرصت زیادی از دست خواهد رفت.

حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب نیز با اشاره با شایعات پیرامون گزینه‌های شهرداری تهران گفت: ممکن است ائتلاف شاخص‌هایی را به اعضای شورا پیشنهاد دهد، اما وارد مصادیق نمی‌شویم و این حق اعضای شورای شهر است که گزینه نهایی را انتخاب کنند.

پاسخ دادن