ارز مجازی راهکار بی اثر کردن تحریم ها

با توسعه ارز مجازی در ایران می تواند تحریم های بانکی را بی اثر ساخت و موانع مبادلات بانکی را برطرف ساخت.

تهران- اقتصاد برتر- ۴ مرداد ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر، امروزه ارز مجازی با درنوردیدن تمامی مرزها می تواند به کمک معاملات تجاری آمده و تراکنش ها  توسط پایگاه داده توزیع شده به اسم بلاک چین، انجام  شوند و شرکت خاصی مالک آن ها نیست. کاربران بدون نیاز به ثبت نام می توانند با نصب کیف پول ارز مورد نظر در کامپیوتر یا موبایل خود تراکنش های خود را بدون واسطه و به صورت همتا به همتا انجام دهند.

از آنجایی که این ارزها پشتوانه ارزهای دیگر را ندارند و به صورت کاملا یکتا فعالیت می کنند. مثلا بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بدون واسطه فعالیت می کند و واحد های آن به صورت غیرمتمرکز استخراج و توزیع می شوند و قیمت آن متغیر خواهد بود.

به گزارش اقتصاد برتر، ایران هم اعلام کرده است با راه اندازی ارز مجازی ملی قادر است تحریم ها را به راحتی دور بزند و از عواقب تحریم های آمریکا برحذر باشد.

همچنین باید گفت اکثر شرکت‌های دانش بنیان با بانک مرکزی همکاری دارند و متخصصانی دارند که می‌توانند ارز مجازی ملی راه‌اندازی کنند اما راه‌اندازی ارز مجازی نیاز به زمان کوتاهی دارد تا موانع سر راه آن برداشته شده و مقدمات لازم فراهم شود.

لذا رجزخوانی های دونالد ترامپ مبنی بر عملی کردن تحریم ها تا سه ماه دیگر بی اثر خواهد بود. بسیاری از کارشناسان معتقدند دور زدن تحریم‌های آمریکا با ارزهای مجازی امکان پذیر است.

استفاده از ارزهای مجازی در تجارت‌های جهانی باعث می‌شود که مبادلات پولی بدون واسطه و بدون ردیابی انجام شود.

در حال حاضر مبادلات در تجارت‌های جهانی توسط سوئیفت انجام می‌شود که در تحریم‌های آمریکا سوئیفت هم گنجانده شده است.

پاسخ دادن