۷ کشته در حمله تروریستی به وین اتریش

الجزیره به نقل از رسانه‌های اتریش از کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن چندین نفر در حمله به کنیسه یهودیان در مرکز وین پایتخت اتریش خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، خبرنگار تلویزیون العربیه در برلین نیز از حمله افرادی مسلح ناشناس به کنیسه یهودیان در وین پایتخت اتریش خبر دادند.

طبق این گزارش یکی از مهاجمان به ضرب گلوله پلیس کشته و دومین مهاجم از محل حادثه فرار کرده است

پلیس تاکید کرده که مهاجم دومی تحت تعقیب نیروهای پلیس است. پلیس وین همچنین اعلام کرده که در حادثه تیراندازی ۷ نفر از شهروندان کشته و تعدادی زخمی شدند.

به دنبال وقوع این تیراندازی، نیرو‌های پلیس در مرکز شهر مستقر شدند. گفته می‌شود نزدیک «شودن پلاتس» در مرکز شهر صدای تیراندازی شنیده شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: وزارت کشور اتریش­ ­اعلام­ ­کرد­ ­مقامات معتقدند، چند نفر در تیراندازی در مرکز وین دست داشتند.
روزنامه اتریشی کرونن سایتونگ نوشت یک تروریست با کمربند انفجاری، خودش را منفجر کرده است. گفته می‌شود که در این عملیات، چند تروریست دیگر هم شرکت داشته اند و اکنون متواری هستند.
پلیس وین از مردم خواست که از حضور در محل این حادثه خودداری کنند. برخی از رسانه‌های دیگر از چندین کشته و مجروح خبر داده اند. گفته می‌شود که یک پلیس هم مجروح شده است.
در همین حال؛ فلورین کلینک سردبیر مجله فالتر اتریش به نقل از وزارت کشور نوشت که این وزارتخانه، حمله به کنیسه یهودیان در وین را تایید کرده است. وزارت کشور اتریش در گفتگو با خبرگزاری اپا اعلام کرد که یکی از عاملان این عملیات تروریستی کشته و یک فرد دیگر هم اکنون متواری شده است. این عملیات، ساعت هشت شب به وقت محلی اتریش به وقوع پیوست. شاهدان از صدای تیراندازی‌های مختلف سخن می‌گویند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: وزارت کشور اتریش اعلام کرد یکی از عاملان تیراندازی در مرکز وین کشته شد و فرد دیگر فرار کرد.
همچنین؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: پلیس اتریش، یکی از متهمان تیراندازی در مرکز وین را بازداشت کرد. یک افسر پلیس نیز با شلیک گلوله زخمی شده است.

پاسخ دادن