۷۰ اسکله تفریحی در مازندران ایجاد می شود

کشتی ایرانی شباهنگ در دریای خزر غرق شد
اقتصادبرتر

استاندار مازندران گفت: ۸۵ درصد سواحل مازندران آزاد سازی شده است و بیش از ۱۴۰ نقطه برای اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران طراحی شده است که برای ۷۰ اسکله تاکنون مجوز صادر شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ مهر ۹۹

احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری استان مازندران که با هدف بررسی مسائل و مشکلات شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: این جلسات با هدف هم‌افزایی، پیگیری و رفع مشکلات برگزار می‌شود و مردم انتظار خروجی مطلوب از این جلسات دارند. وی با اشاره به سفر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به شهر هادی‌شهر گفت: نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار میزبان این دعوت به منطقه شدند و با توجه به ارادتی که قالیباف به مازندران دارد با انتقال درست مشکلات می‌توانیم، شاهد رفع آنها در منطقه باشیم. استاندار مازندران با تاکید بر اقتصاد دریا محور گفت: با وجود محدودیت‌هایی که در اقتصاد دریا محور وجود داشته اما توانستیم در حوزه زیرساخت‌های بنادر و تعاملات با کشورهای اوراسیا و منطقه جی آی اس اقدام کنیم تا توسعه صادرات و رونق اقتصاد منطقه را به همراه داشته باشد. حسین‌زادگان گفت : ۸۵ درصد از سواحل مازندران آزادسازی شده است و بیش از ۱۴۰ نقطه برای اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران طراحی شده است که برای ۷۰ اسکله تاکنون مجوز صادر شده است. وی به شرایط دشوار جامعه اشاره کرد و افزود: به نظام سلطه نشان دادیم که می‌توانیم در برابر ظلم ایستادگی کنیم اما با وجود برخی سوء مدیریت‌ها اینطور نیست که بگوئیم هیج اتفاق خوبی در کشور صورت نگرفته است و اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال، صادرات و اقتصاد استان رخ داده، از  هزار و ۸۰ هکتار شهرک صنعتی به هزار و ۹۰۰ هکتار شهرک صنعتی افزایش پیدا کرده است.

حسین‌زادگان تصریح کرد: ما در این شرایط سختی که قرار داریم انتقاد منصافه را پذیرا هستیم اما بی‌انصافی‌ها را نمی‌پذیریم، اعتبارات امروز ما با اعتبارات ۱۰ سال گذشته قابل قیاس نیست و باید در این شرایط با واقع‌نگری، تلاش مضاعف، خرد جمعی مشکلات کاهش پیدا کند. استاندار مازندران با اشاره به وضعیت کرونا استان گفت: ما براساس اختیارات ا‌مان و حتی بیشتر در حوزه کرونا عمل کردیم و تلاش کردیم با کمترین خسارت با کرونا مقابله کنیم، عزاداری امسال ماه محرم با رعایت پروتکل بهداشتی به بهترین شکل ممکن و با کمک روحانیت، مداحان، ناجا و همه‌ مردم مازندران برگزار شد. حسین‌زادگان گفت : باید با کمک یکدیگر جهت پیشگیری و مقابله با کرونا اقدام کنیم و نمی‌شود براساس جریانات فضای مجازی استان را ببندیم و بازگشایی کنیم.

پاسخ دادن