تولید روغن سبز برای نخستین بار در شرکت نفت سپاهان اصفهان انجام خواهد شد

تولید روغن سبز و بطور کامل تصفیه شده برای مصارف صنعتی ویژه و با ارزش افزوده بالا برای نخستین بار در کشور در این شرکت انجام خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

محمد امیر نیکو همت مدیرعامل شرکت نفت سپاهان روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه بسیج شهید تورجی زاده در پالایشگاه نفت سپاهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:این شرکت سه طرح اصلی در راستای ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی و روغن در دست اقدام دارد که با توان فنی کارشناسی مجموعه و نگاه دانش بنیانی و اشتغالزایی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت نفت سپاهان سالانه ۷۲۰ هزار تن انواع روغن های موتوری، بنزینی ، پارافین و فرآورده های مرتبط تولید می کند. در صدد این هستیم با ایجاد ترکیباتی آروماتیکی در روغن را با هیدروژناسیون، به ترکیبات غیر سرطان زا و به نوعی روغن سبز تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور طراحی و تولید می شود خاطرنشان کرد: این نوع روغن مصارف صنعتی ویژه ای دارد و کاربرد و ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان می آورد.

نیکو همت اضافه کرد: نگاه مستمر به توسعه در تولید در شرکت نفت سپاهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با بهره گیری از توان و تجربه متخصصان کمیته هایی تشکیل شده که علاوه بر پیش بردن این طرح ها مورد نیاز کشور، در راستای اجرای طرحهای دانش بنیان هم اقدام شده است.

وی گفت: امروز در دوران جنگ اقتصادی قرار داریم که نیروهای شاغل در این مجموعه صنعتی همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس در سنگر تولید بصورت ۲۴ ساعته انجام وظیفه می کنند.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان افزود: این شرکت پس از رفع نیاز های داخلی کشور، به صادرات و ارز آوری هم توجه ویژه ای دارد .

وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری انجام شده در این شرکت بالغ بر ۱۲۰ میلیون دلار است بیان کرد: ۷۰ درصد تجهیزات طرح های سرمایه گذاری این شرکت داخلی سازی شده و ۳۰ درصد هم از خارج از کشور ساخت و وارد شده است.

نیکو همت ادامه داد: سناریو شرکت نفت سپاهان توسعه ایستگاه های صادراتی است و ظرفیت های خوبی در این زمینه در بوشهر و بندرعباس وجود دارد و چابهار هم به زودی اضافه خواهد شد. از مجموع ۷۲۰ هزار تن تولید این شرکت حدود ۳۰ درصد مورد مصرف داخلی قرار می گیرد و مازاد بر نیاز کشور صادرات می شود.

همزمان با ایام سالروز آزاد سازی خرمشهر در مراسمی پایگاه بسیج شهید تورجی زاده در پالایشگاه شرکت نفت سپاهان افتتاح شد.

پاسخ دادن