قیمت خودرو گرفتار سیاست زدگی !

احمد خادم المله مدیر مسئول-ماه ها است تولید کنندگان خودرو و متقاضیان خرید، هر دو در انتظار تعیین قیمت رسمی و قطعی خودرو هستند و بازار نیز در این انتظار بلاتکلیف مانده است .

تهران- اقتصاد برتر- ۱۵ آبان ۹۷

خودرو سازان رسما در اعلام صورت های مالی خود به بورس از زیان انباشته ۷ هزار تا ۲۵۰۰ میلیارد تومان گزارش داده اند و اعلام کرده اند اگر نتوانند قیمت عرضه خودرو را متعادل کنند شرکت هایشان آسیب جدی خواهد دید. اگر اوضاع قیمت خودرو به همین منوال پیش برود، خودرو سازان قادر نخواهند بود بدهی به تعویق افتاده خود به قطعه سازان را تامین کنند و قطعه سازان نیز که در وضعیت نامناسبی قرار دارند به ناچار مجبور به تعدیل نیرو و …  خواهند بود.

در بخش سیاستگذاری صنعت خودرو در دستگاه های دولتی نیز از ریاست جمهوری تا وزارت صنایع و سایر نهاد های مسئول و ناظر با تعیین قیمت رسمی خودرو تعلل می کنند و تعارف دارند و هر مسئولی این مهم را از سر خود باز می کند و به دیگری واگذار کرده است و به عبارتی هیچکس در کشور شجاعت برخورد صادقانه با واقعیت های صنعت خودرو و تصمیم گیری در زمینه قیمت را ندارد و کسی حاضر نیست زیر بار فشار افزایش قیمت خودرو و تبعات آن برود و همه به نوعی تولید را رها کرده و هر کس به فکر مدیریت بخشی حوزه مدیریتی خودش است .

بازی با صنعت خودرو در شرایطی انجام می شود که برخی خودرو سازان معتقدند روی بعضی از محصولات تولید داخل بین ۳ – ۷ میلیون تومان زیان می دهند و به عبارتی با افزایش تولید روزانه خودرو هر روز به جای تولید سود؛ زیان،تولید و انباشت می کنند . کارشناسان صنعت خودرو معتقدند این رروند را نمی توان بیش از این ادامه داد و نهایتا خودرو سازان بزرگ و قطعه سازان به خاطر تاخیر طولانی و فقدان تصمیم گیری در نهاد های سیاستگذار آسیب جدی خواهند خورد.

برخی مدیران دولتی در صنعت معتقدند ، وزارت صنایع چند ماهی است درگیر استیضاح و جابجایی وزیر قبلی بوده و در آن شرایط افزایش قیمت از نظر سیاسی امکانپذیر نبود، وزیر جدید هم تا مدیریت را به دست بگیرد چند ماهی درگیر جابجایی های مدیریتی در وزارتخانه خواهد بود و شاید در ابتدای کار ایشان هم، افزایش قیمت به خاطر مسائل سیاسی به مصلحت نباشد و نهایت مجددا خودرو ساز بیچاره می ماند و افزایش هزینه تولید ، کمبود درآمد ، فقدان نقدینگی ، بدهکاری ها ، افزایش قیمت مواد اولیه و مشکلات ناشی از آن ، در همین حال که خودرو سازان با چالش بلاتکلیفی تعیین قیمت رسمی خودرو دست و پنجه نرم می کنند، قیمت مواد اولیه تولید خودرو از ورق گرفته تا آلومینیوم ، شیشه ، لاستیک و سایر کالا ها ۴ تا ۱۰ برابر شده که این موضوع نیز بر مشکلات خودرو سازان خواهد افزود.

در شرایطی که همه چیز در کشور برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو فراهم است سایر تولیدات در کارخانجات مختلف رسمی و غیر رسمی به راحتی افزایش قیمت دارند و هر صنفی بتدریج مشکلات هزینه تولید خود را حل می کند و ظاهرا فقط قیمت خودرو است که سیاسی شده و همه روی آن حساس هستند و تعیین تکلیف برای آن دشوار شده است. برخی خودرو سازان می گویند قیمت کنونی خودرو هزینه تامین مواد اولیه را هم پاس نمی کند چه رسد به دستمزد ، هزینه سربار و سود ! برخی خودرو سازان معتقدند چنانچه وزیر جدید سریع تر درباره افزایش قیمت خودرو تصمیم جدی نگیرد ممکن است برای پرداخت حقوق در برخی از بخش های صنعت خودرو نیز دچار مشکل شوند لذا لازم است مسئولان دست از سیاسی کاری با صنعت خودرو بردارند و قیمت خودرو را در حدی که در حق مشتری و تولید کننده اجحاف نشود متعادل کنند تا از بروز مشکلات اساسی برای تولید کنندگان خودرو پیشگیری شود .

پاسخ دادن