پوتین با کسب ۷۳ درصد آراء پیروز شد

با شمارش حدود ۴۰ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور تاکنون ۷۴.۲ درصد آراء را به دست آورده است.

تهران – اقتصاد برتر – 28 اسفند 96

به گزارش یورونیوز،با شمارش حدود ۴۰ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور تاکنون ۷۴.۲ درصد آراء را به دست آورده است.

تخمین اولیه از نتیجه انتخابات روسیه از پیروزی ۷۳.۹ درصدی ولادیمیر پوتین حکایت دارد. یکی از موسسات نظرسنجی (VTsIOM) آرای هر کدام از هشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری را به این ترتیب تخمین زده است:

ولادیمیر پوتین ۷۳.۹ درصد

پاول گرودینین (حزب کمونیست) ۱۱.۲ درصد

ولادیمیر ژیرونوفسکی (لیبرال دموکرات روسیه) ۶.۷ درصد

کسنیا سوبچاک (نامزد لیبرال) ۲.۵ درصد

گریگوری لاولینسکی (نامزد لیبرال) ۱.۶ درصد

بوریس تیتوف ۱.۱ درصد

سرگی بابورین ۱.۰ درصد

ماکسیم سورایکین ۰.۸ درصد

با شمارش ۳۰ درصد کل آرای انتخابات ریاست جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور تاکنون ۷۳ درصد آراء را به دست آورده است.

بنا به اعلام کمیسیون انتخابات روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور از ۲۴ درصد آرای شمارش شده تاکنون ۷۲.۲ درصد آراء را به دست آورده است.

تخمین یکی از موسسات نظرسنجی نشان می دهد ولادیمیر پوتین ۷۶.۳ درصد آراء را به دست آورده است. این در حالی است که اولین تخمین ارائه شده از نتیجه انتخابات از پیروزی ولادیمیر پوتین با ۷۳.۹ درصد آراء حکایت داشت.

تخمین اولیه از نتیجه انتخابات روسیه حاکی است ولادیمیر پوتین با کسب ۷۳.۹ درصد آراء پیروز شده است. پس از رئیس جمهوری کنونی روسیه پاول گرودینین، نامزد حزب کمونیست با کسب حدود ۱۱.۲ درصد آراء در جایگاه دوم قرار گرفته است. ولادیمیر ژیرینفسکی، نامزد حزب «لیبرال دموکرات روسیه» با کسب ۶.۷ درصد آراء در جایگاه سوم قرار گرفته است.

گزارشها حاکی است میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در مسکو، پایتخت روسیه حدود ۶۰ درصد بوده است.

رای گیری در ۱۱ منطقه زمانی روسیه پایان یافته است و در کمتر از ۳۰ دقیقه دیگر با پایان رای گیری در کالینینگراد تخمین اولیه از نتیجه رای گیری اعلام خواهد شد.

رای دهندگان روسی روز یکشنبه برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور به پای صندوق های رای رفتند. روند اخذ رای در مسکو پایان یافته است اما در کالینینگراد همچنان ادامه دارد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور برای یک دوره شش ساله دیگر نامزد این سمت شده است. پیش بینی می شود او بار دیگر بتواند با کسب آرای لازم زمام امور در روسیه را به دست بگیرد.

بنا به نظرسنجی ها ولادیمیر پوتین حدود ۷۰ درصد آراء را به دست خواهد آورد.

انتخابات روز یکشنبه در حالی برگزار شد که رقبای ولادیمیر پوتین مدعی شده اند مقامات روسی در برخی مناطق واجدان شرایط را مجبور به شرکت در انتخابات کرده اند.

آخرین آمار اعلام شده از سوی مقامات رسمی از مشارکت ۵۱.۹ درصدی واجدان شرایط تا ساعت ۱۴ به وقت گرینویچ حکایت دارد.

بیش از ۱۰۷ میلیون شهروند روسیه واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.

پاسخ دادن