حساب بانکی مستقل برای کودکان هزاره سوم

حساب بانکی مستقل برای کودکان هزاره سوم

در زندگی هر کودک زمانی فرا می‌رسد که حس پیش‌بینی روز مبادا و خالی بودن جیب، او را متوجه عواقب بی‌پولی و پس‌انداز می‌کند و در اینجاست که نیاز به داشتن مسئولیت مالی برای کودک احساس می‌شود و ما این نیاز را پول توجیبی می‌نامیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، مدیریت اقتصادی خانواده در شرایط عادی باید براساس میزان درآمد اعضای خانواده و هزینه‌ها تنظیم شود. در زندگی هر کودک زمانی فرا می‌رسد که حس پیش‌بینی روز مبادا و خالی بودن جیب، او را متوجه عواقب بی‌پولی و پس‌انداز می‌کند و در اینجاست که نیاز به داشتن مسئولیت مالی برای کودک احساس می‌شود و ما این نیاز را پول توجیبی می‌نامیم. این مقوله معمولا از سن پنج یا شش سالگی آغاز می‌شود. ما به کودکان پول توجیبی می‌دهیم، چون با این کار مدیریت مالی را به آنها آموزش می‌دهیم. کودکانی که مجبور به مبارزه وتلاش برای مسائل مالی می‌شوند نه تنها مسئولیت مالی بیشتری پیدا می‌کنند، بلکه در تمامی زمینه‌های زندگی نیز مسئول‌تر بار می‌آیند.

مدیریت مالی از دوران کودکی
کودکان با مهارت‌های درست و به جای مدیریت مالی برای مدیریت و پیشبرد وظایفشان در مدرسه نیز بهتر عمل می‌کنند. همان‌گونه که می‌دانیم صرفه‌جویی به مفهوم مصرف چیزی به شکل درست و مناسب آن است. پول تمام انسان‌ها را چه کودک و چه بزرگسال در موقعیتی قرار می‌دهد که نیاز به تصمیم‌گیری و انتخاب پیدا می‌کنند. آموزش، تشویق، و توانا ساختن کودکان در نحوه خرج کردن پول، آنها را قادر می‌سازد تا بهتر بتوانند درآمدهای خود را در آینده پس‌انداز کنند و قسمت اعظمی از دارایی‌های خود را در آن زمان ذخیره سازند. اگر کودکان به‌طور مکرر در تصمیم‌های روزانه خود خرج کردن پول‌هایشان را انتخاب کنند، این امر در آینده مالی و اقتصادی آنها نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

آموزش پس انداز به کودکان
یک روش مناسب در آموزش پس انداز به کودکان، افتتاح حساب بانکی برای آنان است. والدین از این راه می توانند رویه درست خرج کردن و مدیریت مالی را به فرزندان شان بیاموزند. در این زمینه بسیاری از بانک ها به روش حساب های پس انداز ویژه کودکان روی آورده اند. افتتاح این قبیل حساب ها علاوه بر این که جایگاه مناسبی برای بانک میان کودکان و نوجوانان ایجاد می کند، به آنان می آموزد تا سرمایه خود را پس انداز و در بزرگ سالی نیز این عادت را حفظ کنند و از مشتریان دایمی بانک باشند. به دلیل تنوع در تعداد بانک ها و موسسات مالی و همچنین گوناگونی در خدمات ارائه شده و وجود حساب های بانکی مختلف، گاهی والدین برای انتخاب صحیح سردرگم می شوند.

بانک پاسارگاد برای دانش آموزان، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت افتتاح می‌کند
#بانک_پاسارگاد در راستای توسعه خدمات خود و ایجاد آمادگی برای دانش‌آموزان جهت بهره‌مندی از خدمات بانکی به‌عنوان آینده‌سازان کشور، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت دانش‌آموزی افتتاح می‌کند.
به نقل از روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت دانش‌آموزی که برای دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه افتتاح خواهد شد، می‌تواند به‌عنوان ابزاری مناسب جهت آموزش نوجوانان در خصوص انجام عملیات بانکی و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای مدیریت هزینه‌‌ها و شکل‌گیری استقلال آنها در انجام امور بانکی و اقتصادی و توسعه دانش مالی و بانکی آنها در آینده باشد.

بدون کارمزد
بر اساس این خبر، بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، علاوه بر واریز مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به عنوان هدیه جهت افتتاح حساب، هیچ‌گونه کارمزدی نیز در هنگام گشایش سپرده و صدور کارت اخذ نخواهد کرد. دانش‌آموزان با افتتاح این حساب، کارت نقدی با عنوان «کارت دانش‌آموز» با طرح اختصاصی دریافت خواهند کرد. همچنین سود این سپرده مشابه با سایر سپرده های کوتاه مدت عادی، ۸ درصد به صورت ماه‌شمار، محاسبه و پرداخت خواهد شد. گفتنی است شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در سراسر کشور و مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی این بانک به شماره ۸۲۸۹۰ آماده پاسخگویی به سؤالات و ارائه اطلاعات تکمیلی هستند.

پاسخ دادن